Seçimler yenilenecek, karar Resmi Gazete'de

Seçimler yenilenecek, karar Resmi Gazete'de
Seçimler yenilenecek, karar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz'ı AK Saray'da kabul etti. Kritik görüşmede Erdoğan, seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Karar, Resmi Gazete'de yayınlamdı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ı kabulü sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, basına kapalı gerçekleşen görüşme, 4 saat 20 dakika sürdü. Hükümet kurulması için gereken 45 günlük sürenin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa gereği seçimin yenilenmesi yetkisini kullanmak için TBMM Başkanı Yılmaz ile istişari görüşme yaptı.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz ile istişare ederek, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104. ve 116. maddelerinin kendisine verdiği yetkiye istinaden, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar verdiği bildirildi.

Hükümet kurulması için gereken 45 günlük süre bugün doluyor


RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında "Başbakanlığa" başlığıyla yer alan kararda, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekili genel seçimi sonrasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı seçiminin yapıldığı 9 Temmuz 2015 tarihinden itibaren kırkbeş günlük sürede Bakanlar Kurulu kurulamadığından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ile istişare edilerek, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104'üncü ve 116'ncı maddeleri gereğince Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar verildiği belirtildi.

Davutoğlu: Bütün partilere bana verilen oran nispetinde teklifte bulunurum


MHP'li Vural:'Güneş Motel' tarzı ahlaksız tekliflerle Başbakan'ın uğraşması doğru değildir.


ERDOĞAN, YARIN DAVUTOĞLU'NU KABUL EDECEK

Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın saat 11.00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edeceği bildirildi.

CHP'li Özgür Özel: 131 vekilimizin de korunması gerektiğini düşünüyoruz


(AA)


  http://www.radikal.com.tr/142118214211824

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  1 - user383887

  3 kasım 2002 de % 34 oy ile geldiler. 1 kasım 2015 de % 34 oy ile YETTİ GARİ diye gönderelim. 2 kasımdan itibaren 7 gün 7 gece BAYRAM yapalım.

  ALLAH BİZİ ŞER'LERDEN KORUSUN. - m.rozbilen

  Seçim kararı hayırlı olsun ama bana göre Erdoğan, şahsi çıkarı, hırs ve ihtirası için Türkiye'yi ateşe attı atıyor. Belki de Türkiye'nin yaşayabileceği en karanlık günleri göreceğimizden endişeliyim. Allah aşkına birileri onu durdurmalı. Bir yarbayın "ne oldu da sonuna kadar savaş" sözü yabana atılır değildir. Türkiye her yönden yıpranmakta, halk bir meçhule gittiğimizin endişesini taşımaktadır. Karamsarlık had safhada. Bir adam nasıl birden bir ülkeyi bu kadar büyük bir kaosa sürekleyebilir, anlamış değilim. Umarım ve dilerim önümüzdeki seçim onun hezimeti halkın da zaferi olur. Akasi halde bedelini çok ağır ödemekle karşı karşıyayız. Anketlerle yatıp kalkan ve ona göre ne pahasına olursa olsun tavır alan birinden bu ülkeye hayır gelmeyeceğine inanmaktayım. Artık insanlığımızdan utanıyoruz. Dinden imandan olduk onu tanıdıktan sonra. Allahım başımıza daha büyük felaket gelmeden bizi bunun şerrinden koru.

  Seçim kararı değil! - Gılgameş

  Alınan AKP'nin tahtında düşmesi kararıdır. Tezgahlanan manipülasyon gün gibi ortadadır. Seçimde yenilen AKP'nin Baba'sı rövanşı almak için daha nice canlara kıyılmasına yeşil ışık yakmıştır. Tüm bunların ortaya dökülen çamaşırları unutturacağını ve o eski saadetli günlere geri döneceğini sanmaktadır Baba. Seçim sonrasında hükümet kurma görevi vereceği kişilerle yapılacak pazarlık dosyalarının hazır olduğuna eminim. Yine pişkin pişkin milli iradeden bahsedecekler ve Türkiye eskiden yaşadığı hayatı yaşamaya macbur bırakılmak istenecek. Ancak bilsinler, herkes bu kadere razı olsa bile Kürtler buna hayır diyecekler. Aydınlık bir ülkenin anahtarı Kürtlerin elinde. Ancak Kürtlerin artık o anahtara da ihtiyacı yok. O devasa kapıları yıkıp geçeceğiz.

  ... - besener

  En iyi cozum bu tabi. Gecen seferden hilelerin nasil yapilmasi gerektigini, nerede cuvallanabilecegini anladilar. Simdi daha hazirlikli olarak yapacaklar secimleri. Gencecik yavrularin olmesini de saglayarak (evet saglayarak), cahillerde HDP nefreti de yarattilar. Oradan da gelir biraz oy. Iste boyle sig dusunerek sonlarinin yaklasmakta oldugundan da bir haberler..