Seçimlerde 'trafoya giren kedi'ye karşı jeneratör önlemi

Seçimlerde 'trafoya giren kedi'ye karşı jeneratör önlemi
Seçimlerde 'trafoya giren kedi'ye karşı jeneratör önlemi
Başbakanlık genel seçimler için alınacak önlemlerle ilgili genelge yayımladı. Görevli personelin yıllık izinleri buna göre ayarlanacak. Yerel seçimlerde tartışma konusu olan ve bakanlığın 'Trafoya kedi girdi' açıklamaları ile tartışılan elektrik kesintilerine karşı da jeneratör önlemi alınacak.

RADİKAL-Başbakanlık 7 Haziran genel seçim için alınacak önlemlerle ilgili genelge yayımladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla hazırlanan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi genelgesi Resmi Gazete 'de yayımlandı. Genelgede, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile il ve ilçe seçim kurullarının çalışmalarına, bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından her türlü işgücü, araç ve diğer malzeme desteği verilmesi gerektiği belirtildi. Genelgeye göre, seçimde görev alacak kamu personeli yıllık izinlerini buna göre planlayacak.

Seçim günü elektriği kedi kesmiş


ELEKTRİK KESİNTİLERİNE KARŞI JENERATÖR ÖNMELİ

2014 yerel seçimlerinde elektrik kesintileri tartışma konusu olmuştu. Kesintilere ilişkin açıklama yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın, elektrik kesintilerinin nedenini Trafoya kedi girdi" diye açıklamıştı. Bu açıklama tartışma konusu oldu. Açıklamalar 'Kedi lobisi' esprilerine neden olmuştu. Elektrik kesintilerine karşı, bu seçimde alınması istenen jeneratör önlemi de genelgede dikkat çekti. Genelgede "İhtiyaç olacak taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç-gereç ve bunları kullanabilecek işgücü desteği de sağlanacak" ifadesine yer verildi. Açıklamada, başta mülki amirler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları, banka yöneticileri ve güvenlik güçleri amirleri tarafından gereken tüm önlemlerin alınacağı da ifade edildi.

AA

 

'Trafodaki kedi' için, Enerji Bakanı hakkında suç duyurusu

 

Bakan'ın 'kedi girdi' dediği trafo belli oldu

Trafoya her tür hayvan giriyormuş!