Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı
Seçmen listeleri askıya çıktı
7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde seçmen listeleri askıya çıktı. Vatandaşlar isimlerinin listede olup olmadığını 14 gün süreyle kontrol edebilecek.

İSTANBUL - 7 Haziran tarihindeki genel seçimler için seçmen listeleri askıya çıktı. Vatandaşlar bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına giderek isimlerinin listede olup olmadığını kontrol etti.

Ataköy 1. Kısım Mahalle Muhtarlığı, seçmen listesini kapının ön kısmına astı. Mahalledeki bazı vatandaşlar muhtarlığın önüne gelip seçmen listesine bakarak listede isimlerinin olup olmadığını kontrol etti. Öte yandan, Bakırköy 'deki Osmaniye Mahalle Muhtarlığı'nda ise seçmen listesinin içeri kısımda olduğu görüldü. Mahalle Muhtarı Serdar Uzunoğlu, yağmur nedeniyle listeyi dışarıya asmadıklarını belirtti. Uzunoğlu, “ Bugün itibariyle seçmen listesini astık. Yağmur yağdığı için listeyi içeriye aldık. Vatandaşlar rahatça oturup kendi isimlerinin olup olmadığını kontrol edebilecekler. Muhtarlığımız hafta sonları da açık olacak. Seçmen listesi 14 gün süreyle kalacak. Vatandaşlarımızın oylarına sahip çıkmaları için bekliyoruz" diye konuştu.

(İbrahim AKTÜRK/ DHA)


  http://www.radikal.com.tr/131344413134442

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ - rafet AKSARI

  Şuna partiye verin demek ukalalık olur. Ama sizden ricam, 12 yıldır ülke yönetiminde bulunan iktidarın yaptıklarını, yıktıklarını süzgeçten geçirdikten sonra karar verirsek iyi olur kansındayım. Eğitiminden, savunmasına, aile yapısına bakıp nereye geldiğimizi sorguladıktan sonra karar verelim. Onun için bu seçim çok çok önemli.

  Muhtarlıkta askı ne yaa? - brandywine06

  Hangi çağdayız? Versenize internete.