Seda bu kez servis cinnetine yakalandı

Seda bu kez servis cinnetine yakalandı
Seda bu kez servis cinnetine yakalandı

Seda, yaşadığı acı olaylar zincirinin ardından, dün serviste can veren Ali Duran la evlenmişti.

Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

Ankara ’da infaz koruma memuru Emre Ençok, serviste tartıştığı arkadaşları Ali Duran, Çelebi Aydın ve Mustafa Halıcı’yı öldürdü. Sincan F Tipi Cezaevi’nde görevli personeli taşıyan servis aracı, Ahi Mesut Bulvarı Kavşağı’na geldiği sırada infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı. Tİnfaz koruma memuru Emre Ençok, diğer infaz koruma memurları Ali Duran, Çelebi Aydın ve Mustafa Halıcı’ya tabanca ile ateş açarak öldürdü. Ali Duran’ın aynı servisteki bankacı eşi Seda Duran da yaralandı.
Cinayetin, şüpheli Ençok hakkında başlatılan bir soruşturma nedeniyle öldürülen infaz koruma memurlarının aleyhte ifade vermesi nedeniyle işlendiği öne sürüldü. Savcılık yetkilileri Ençok hakkında hükümlülerin şikâyeti üzerine birden fazla dava açıldığına dikkat çekti. Bir diğer ihtimal ise aslında bir soruşturma bulunmaması ancak bunun söylentisinin yayılması.
Bu arada ağır yaralı 34 yaşındaki Seda Duran’ın dramatik hayat hikâyesi de ortaya çıktı. Seda Duran 1999 depreminde Gölcük’te enkaz altında kaldı. Annesini, babasını, kardeşini ve anneannesini kaybeden Duran, kendi çabalarıyla enkazdan çıktı. 2004’te evlendi. Ancak eşi balayında fenalaşıp öldü. Bir bankada işe girdi, son olarak Sincan Cezaevi içindeki şubedeydi. 2009’da Ali Duran ile evlendi, bir oğulları oldu. Hayatı, dün eşiyle bindiği servis otobüsünde bir kez daha altüst oldu.