Sedat Peker: Ben de böcek mağduruyum!

Sedat Peker: Ben de böcek mağduruyum!
Sedat Peker: Ben de böcek mağduruyum!

Çete suçundan tutuklu Sedat Peker, Meclis Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’na başvurarak, dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan tarafından ‘dinlendiği’ni iddia etti.
Sedat Peker, Araştırma Komisyonu’na yaptığı başvuruda 2001’de gözaltına alındığını ve 3-4 gün sonra savcılık tarafından serbest bırakıldığını ifade etti. Evine geldiğinde ‘içgüdüsel olarak’ rahatsız olduğunu, yaptırdığı aramada oturma ve yatak odalarında kamera bulunduğunu iddia eden Sedat Peker, o dönemde DGM’ye bu konuda dilekçe verdiğini belirtti.
Peker, “O dönemki Organize Şube tamamen gizli ve özel kişilere hizmet ediyordu. Adil Serdar Saçan, Organize Şube Müdürü olduğu dönemde diğer 81 vilayetin hiçbir organize şube müdürüne tanınmayan yetkiye sahipti” dedi.
Peker, Adil Serdar Saçan’ın dönemin İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen’in ‘özel izniyle, özel yetkilendirildiğini’ iddia etti. Peker, komisyon isterse iddialarının doğruluğunu 3-5 dakikada ispat edebileceğini de yazdı. Peker, yatak odasındaki görüntülerle ilgili de komisyona şöyle seslendi:
“Eğer yatak odamda kayıt yapabilselerdi, benim çıplakken de utanacak bir durumum yok. Ancak olur da eşimle mahrem görüntülerimi çekselerdi ve bir an şaşırıp bana şantaj yapsalardı bunları kendi ellerimle öldürürdüm. İşin en komik yanı da gazeteler benden ‘Polis müdürlerini öldüren devlet düşmanı’ diye bahsederdi.”