Sedat Peker'den 'oluk oluk kan akacak' açıklaması

Sedat Peker'den 'oluk oluk kan akacak' açıklaması
Sedat Peker'den 'oluk oluk kan akacak' açıklaması
Rize'de 'teröre lanet' mitingi düzenleyen ve sözleriyle tepki çeken Sedat Peker açıklama yaptı. İşte Sedat Peker'in o açıklaması.

RADİKAL - 'Oluk oluk kan akacak' sözleriyle gündeme oturan ve tepki çeken Peker, açıklamasında, "Mitinginde yaptığım konuşmanın bir bölümü bu olayı kastediyormuşum gibi sosyal medyada kullanan zavallılara gerçekten acıyorum" dedi.

Rize'de düzenlenen mitingte konuşma yapan Sedat Peker, "Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar" demişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sedat Peker, “ Ankara ’da Barış eylemine karşı yapılan dünyadaki en hain saldırılardan biri olan bu bombalı saldırıyı, bildiğim tüm kötü kelimelerle lanetliyorum” dedi.

'Organize suç örgütü lideri', 'teröre lanet' mitingi yaptı!


' GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ YORGUN DÜŞERSE...'

Peker, “Mitinginde yaptığım bir konuşmanın, akıl almayacak alakasızlıktaki bir bölümünü alıp sanki yaşanan bu olayı kastediyormuşum gibi sosyal medyada kullanan zavallılara ise gerçekten acıyorum” dedi.

Peker kendini şu sözlerle savundu:

“Ben konuşmamda ülkemizin askeri, polisi, istihbaratı ayaktadır, bu yüzden terör olayları karşısında ülkemizde kaos çıkmaması anlamında hiçbir şey yapmamalıyız, diyorum. Şehit haberi duyduğumuz zaman gerekirse ellerimizi kanatırcasına ısırmalı ancak gene de bir şey yapmamalıyız, diyorum. Daha sonrasında ise ülkemize karşı düşmanlık beslediğine inandığım ülkelerin isimlerini sayıp bu ülkelerin terör örgütlerini koruduğunu ve eğittiklerini söylüyorum. Terör örgütlerinden daha önemli düşmanımız ise bu ülkelerdir, diye belirtiyorum. Daha sonrasında yüce Allah göstermesin eğer ki bir gün güvenlik güçlerimiz yorgun düşerse ve yetersiz kalırsa vatandaşımızın kendini koruma hakkı doğduğu zaman, adeta dünyanın şah damarları kesilmiş gibi onların oluk oluk kanlarını akıtacağız diyorum.” (Milliyet)

İçişleri Bakanı istifa çağrılarına yanıt verdi

'Vurulduk ey halkım unutma bizi'

Ankara katliamından sonra AK Parti'den istifa etti

Antalya´da 'Barış İçin Evet´ çadırına polis müdahale etti

Ankara katliamının 19 yaşındaki kurbanı...

Ankara'ya kızına 'barış' getirmek için gitmiş

Katliamın en küçük kurbanına öğretmeninden mektup