Sedat Şahin, tahliye sonrası yine gözaltında

Sedat Şahin, tahliye sonrası yine gözaltında
Sedat Şahin, tahliye sonrası yine gözaltında
Sedat Şahin adamlarıyla yakalanırken 'himayesi'ndeki şarkıcı da gözaltında.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Daha önce çete suçundan yargılanırken, tutukluluk süresi beş yılı geçtiği için tahliye edilen Sedat Şahin, kardeşi Vedat Şahin ile şarkıcı Seda Üren’in de aralarında bulunduğu 50 kişi ‘çıkar amaçlı çete kurmak’ suçundan gözaltına alındı.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün sabah saat 06.30’da gerçekleştirdiği operasyonla gözaltına alınan Şahin’in Beşiktaş ’taki evinde yakalandığı öğrenildi. Şahin ile birlikte 50 adamı Beşiktaş, Şişli ve Nişantaşı’nda 60 ayrı adrese yapılan eşzamanlı baskınla gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda 20’ye yakın silah bulunduğu ifade edildi.
Sedat Şahin, 2011 yılında ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek’ suçundan yargılandığı davada Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 102. maddesi kapsamında tutukluluk süresi beş yılı geçtiği için tahliye edilmişti.
O tarihten beri Emniyet Müdürlüğü’nün yakın takibinde olduğu belirtilen Şahin’in ‘yağma, tehdit, şantaj, haraç alma’ gibi suçlara karıştığı iddia ediliyor. Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin’in de organize suç örgütünde ağabeyine yardımcı olduğu belirtiliyor.
Yapılan operasyonda gözaltına alınan şarkıcı Seda Üren’in kaset çıkarmak için bir kişiden para aldığı, daha sonra bu kişinin kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle Sedat Şahin’den yardım istediği öne sürüldü. Ardından da Sedat Şahin’in Üren’i koruma altına aldığı öğrenildi.