Sedyede bıçaklanan Narin E, annesi ve kardeşi artık koruma altında değil

Ailesinin saldırısı sırasında altıncı kattan düşen ve yaralı götürüldüğü hastanede sedyedeyken bıçaklanan Narin E. ailesine teslim edildi. Babası: Kimsenin tereddütü olmasın

SİİRT - Arkadaşını ziyarete gittiği yerel radyoyu basan ailesinin saldırısında altıncı kattan düşen, hastaneye götürülürken de amcasının bıçaklı saldırısına uğrayan 17 yaşındaki Narin E., devlet korumasının kaldırılmasının ardından nişanlısı Bedri Aslan’la birlikte Mersin’e gitti. Bedri Aslan, “Nişanlımın tedavisine artık Mersin’de devam edeceğiz. Psikolojik durumu iyi. Nişanlımı bıçaklayan amcamın psikolojik sorunlarının bulunduğunu herkes biliyor” dedi. Baba Süleyman E. de “Evlenecekler ve birlikte yaşayacaklar. Kimsenin bir tereddütü olmasın” dedi.
Narin E.’ye saldırıyla ilgili amca Abdürrahim E. ile üvey ağabey Suat E., tutuklanıp cezaevine konulmuştu. Tedavi edilen Narin E.’nin yanı sıra annesi Emel E. ve 12 yaşındaki kardeşi S.E. koruma altına alınmıştı.

Uzmanlar onayladı
Anne Emel E., 15 gün önce Siirt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak, kendileri üzerindeki koruma kararının kaldırılmasını, kızı Narin E.’nin de kendilerine teslim edilmesini istedi.
Bunun üzerine Sosyal Hizmetler uzmanları tarafından inceleme yapıldı. Uzmanlar Narin E.’nin artık hayati tehlikesinin kalmadığını ve ailesinden bir tehdit almayacağı kanaatine varıp bu yönde rapor hazırladı. Bunun üzerine mahkeme Narin E., annesi ve kardeşinin üzerindeki koruma kararını kaldırdı ve aileye teslim etti. Narin E., halasının oğlu da olan nişanlısı Bedri Aslan ile Mersin’e gitti. Bedri Aslan, “Tedavisine artık Mersin’de devam edeceğiz. Narin’in psikolojik durumu da çok iyi” dedi.
Baba Süleyman E. de “Evlenecekler, birlikte yaşayacaklar. Kimsenin bir tereddütü olmasın” diye konuştu. (dha)