'Sefalet Laila'nın sorunu değil'

Yabancı basında gelir dağılımının çarpıklığına ilişkin haberlere konu olan Laila'nın işletmecisi Şefik Öztek...

İSTANBUL - Yabancı basında gelir dağılımının çarpıklığına ilişkin haberlere konu olan Laila'nın işletmecisi Şefik Öztek, Türkiye'de
gelir dağılımındaki adaletsizliğin Laila'nın problemi olmadığını söyledi.
Öztek, kulübünün isminin son zamanlarda olumlu ya da olumsuz gündeme gelmesinin rahatsızlık vermeye başladığını ifade ederek, "Türkiye'de eğlence sektörüyle ilgili ne çıkarsa çıksın hemen Laila'yı yapıştırıyorlar, Laila'yı kullanıyorlar. Bu hoş değil" dedi. New York Times'taki haberde de çarpık bir karşılaştırma yapıldığını savunan Öztek, Amerika'da da sokakta yatan evsizler bulunduğunu söyledi. Laila'nın ülke ekonomisi için belli bir katma değer yarattığını kaydeden Şefik Öztek, bu işletmelerde yüzlerce kişinin istihdam edildiğini belirtti.
'Gelenlerin yüzde 20'si turist'
Gelir dağılımındaki adaletsizliğin Laila ile birlikte ortaya çıkmadığını söyleyen Öztek, şöyle devam etti: "Türkiye'deki gelir dağılımındaki eşitsizlik, dengesizlik Laila'nın problemi değil. Yarattığımız bir iş hacmi var, vergi ödüyoruz. Laila'ya gelenlerin yüzde 20'ye yakınını turistler oluşturuyor. Para harcatıyoruz onlara."