Seferihisar'da evleneceklere gelinlik ve nişanlık belediyeden

Seferihisar'da evleneceklere gelinlik ve nişanlık belediyeden
Seferihisar'da evleneceklere gelinlik ve nişanlık belediyeden
İzmir'in Seferihisar ilçesinde belediyenin, evlenecek ve nişanlanacak çiftlere, gelinlik ve nişanlığı ücretsiz vereceği bildirildi.

RADİKAL - Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artan düğün hazırlıkları öncesi yeni yuva kurmaya hazırlanan çiftlere, Seferihisar Belediyesi'nden bir müjde geldi. Bütçe nedeniyle sıkıntı yaşayan çiftlerin, evlilik ve nişanlıklarını Seferihisar Belediyesi verecek. Tamamı daha önce hiç giyilmemiş olan nişanlıklar ve gelinlikler genç kızlarla buluşacak.

Bir işadamı tarafından Seferihisar Belediyesi'ne hediye edilen 75 ayrı model gelinlik ve 15 ayrı model nişanlık isteyen çiftlere belediye tarafından ücretsiz verilecek.

Evlenmek ve nişanlanmak isteyen çiftlerin en büyük sıkıntılarından biri de maddi olanaksızlar olduğunun altını çizen CHP 'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, projeleriyle ilgili şunları söyledi: "Günümüz Türkiye koşullarını düşündüğümüzde bu sıkıntılar daha da ciddileşiyor. Nişanlık, gelinlik derken bu maliyetler binlerce lira daha artıyor. Durum böyle olunca, yardımlaşma ve dayanışma konusunda MPrenses Tekstil'in sahibi Mehmet Bilgin'le örnek bir çalışma içerisine girdik. Bize 75 gelinlik ve 15 nişanlık bağışladılar. Biz de birbirinden güzel bu kıyafetleri genç kızlarımıza ücretsiz olarak kullandıracağız. Özel bir depo hazırladık. Genç kızlarımız gelip kendileri seçecekler, kullandıktan sonra da geri getirecekler."
DHA