Seferihisar'da linç girişimi

Seferihisar ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde gözaltına alınan Siirt ve Diyarbakırlı beş kişi, kalabalık bir grup tarafından 'PKK'lı diye' linç edilmek istendi.

İZMİR - Seferihisar ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde gözaltına alınan Siirt ve Diyarbakırlı beş kişi, kalabalık bir grup tarafından 'PKK'lı diye' linç edilmek istendi.
İddialara göre, Ürkmez pazaryerinde önceki gün saat 20.30 sıralarında, park yeri yüzünden tartışma çıktı. Jandarma olaya müdahale edince, taksicilik yapan U.T. ve N.D.B. ile kardeşleri V.F.B. ve E.B., bir ecza deposunda çalışan İ.H.B. tepki gösterdi. Jandarmalar ile tartışan zanlılar gözaltına alındı.
Siirt ve Diyarbakır doğumlu olan beş zanlı dün öğlen Seferihisar Adliyesi'ne sevk edildi. Adliye girişinde zanlılar dışarıda toplanan yaklaşık bin 500 kişilik grubun saldırısına uğradı. Jandarma ve polis zanlıları, öfkeli kalabalığın elinden güçlükle kurtardı. Olaylar nedeniyle İzmir'den çevik kuvvet ekibiyle Foça'dan komando timleri beldeye gönderildi. Zanlılar çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece, 'görevi yaptırmamak için direnme, kasten yaralama suçlamasıyla tutuklandı. Zanlı H.İ.B.'nin ifadesinde "Biz örgüt üyesi değiliz. PKK'yla bağdaştırılmaktan utanç duyuyorum" dediği öğrenildi. U.T.'nin de "Askerliğimi Yüksekova'da yaptım. PKK'yla bizzat savaştım" dediği iddia edildi.
Bu arada adliye önünden ayrılmayan grup, çıkışta zanlıların bindirildiği polis minibüsünün önünü kesip, camlarını kırdı. Öfkeli grup "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Kahrolsun PKK" diye slogan attı. Polis ve jandarma uyarı ateşi açarak kalabalığı dağıttı. Kalabalık daha sonra Atatürk Anıtı önünde toplanarak İstiklal Marşı okudu. Tekbir getiren topluluktan bazıları bozkurt işareti yaptı.


    http://www.radikal.com.tr/7554577554570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.