Seferler 10 gün sonra

Sakarya'da meydana gelen hızlandırılmış tren kazasının ardından ulaşıma kapatılan demiryolunun açılması için yabancı heyetlerin çalışmalarının bitmesi bekleniyor.

ANKARA - Sakarya'da meydana gelen hızlandırılmış tren kazasının ardından ulaşıma kapatılan demiryolunun açılması için yabancı heyetlerin çalışmalarının bitmesi bekleniyor. TCDD yetkililerinden alınan bilgiye göre, hattın açılması 10 günü bulacak.
Ankara-İstanbul demiryolunun Mekece-Osmaneli arasında 38 kişinin ölümüne neden olan kazanın ardından seferlere kapatılması üzerine harekete geçen TCDD, önce kazanın olduğu bölümü yeni bir yol açarak trafiğe açmayı planladı. Ancak TCDD, söz konusu çalışmalar için kullanılacak araçların Ankara-İstanbul arasındaki karayolu trafiğini etkileyeceği düşüncesiyle kararından vazgeçti. TCDD yetkilileri, yurtiçi ve yurtdışından kazayı inceleyen uzman ekiplerin çalışmalarının bir hafta, 10 günü bulabileceği belirtirken, "Teknik uzmanların çalışmalarının ardından bir-iki günlük çalışmayla yolu yenileriz" dedi.
Sakarya'daki kaza nedeniyle halen Yahya Kemal, Yakup Kadri, Anadolu, Ankara, Fatih, Gazi, Boğaziçi, Başkent, Cumhuriyet, Meram ve Pamukkale ekspreslerinin karşılıklı olarak seferleri yapılamıyor.