'Şefkat Tepe, Başbakan'ı hain gibi gösteriyor'

'Şefkat Tepe, Başbakan'ı hain gibi gösteriyor'
'Şefkat Tepe, Başbakan'ı hain gibi gösteriyor'
Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, Samanyolu Tv'de yayınlanan 'Şefkat Tepe' dizisinin 'Başbakan'ı hain gibi gösterdiğini' iddia ederek 'artık durmalılar' dedi.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, A Haber 'de katıldığı '%100 Siyaset' programında Samanyolu Tv’nin reyting rekorları kıran dizisi Şefkat Tepe’ye tepki gösterdi.

Tuna, dizide Türkiye ve dünya gündemini hizaya çeken toplantılarıyla tanına ‘Karanlık Kurulu'nda Başbakan'ın ihanet içerisindeymiş gibi gösterildiğini söyledi ve 'artık bir yerde durulması lazım' dedi.

Salih Tuna ayrıca şu ifadeleri kullandı:

"Televizyonda bir dizi var. Karanlık Kurul diye bir şey var. O kurulda çok açık bir şekilde siyaset yapılıyor. Başrollerinden bir tanesi de işte 'Sevilmeyen Kadın '. Son günlerde 'Kürdistan' deyimi sıklıkla kullanılmaya başlanacak diye başlayan, Kürt meselesini orada ihsas ederek, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'nın neredeyse ihanet içerisinde bulunduğunu söylemeye çalışmak, bunlar artık fazla şeyler, çok fazla şeyler. Bir yerde durulması lazım. Bunlar, aklı selimin yapacağı işler değil."

'KARANLIK KURUL'UN DERSHANE PLANI
Dershanelerin kapanacağı yönündeki tartışmaların başladığı günlerde 'Şefkat Tepe'nin 'Karanlık Kurulu' bu konuyu da masaya yatırarak ‘gizli planları’ deşifre etmişti. “Dershaneler bir oldu bittiye getirilerek, paketle getirilecek bir yasayla kapatılacak. Yıllardır bitirmeye çalıştığımız bu işi, şimdi bu insanlara yaptırıyoruz” diyen ‘Karanlık Kurul’ bu işin nasıl yapılacağını da ayrıntılı olarak anlatmıştı.

Cumartesi geceleri yayınlanan dizi, her hafta Yetenek Sizsiniz ve Arka Sokaklar gibi rakiplerini geride bırakarak yüksek izlenme oranlarıyla reyting yarışında birinci olmasıyla da d,kkat çekiyor.