Şehidin adı Hakkâri'de kaldı

Malkara'daki Zırhlı Tugay'dan 20 gün önce geçici görevle geldiği Hakkâri'de şehit düşen Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın'ın cenazesi törenle İstanbul'a yollanırken, ailesi de Tekirdağ'dan İstanbul'a getirildi. Özyalçın'ın adı, Hakkâri Anadolu Öğretmen Lisesi'ne verildi. Elazığ'da dün Uzman Çavuş Cihan Kızıltaş, PKK'lılarla girilen çatışmada şehit düştü. İki şehit de bugün Edirnekapı'da toprağa verilecek.


Babası evlilik parasına dokunmadı

23 yaşındaki Uzman Çavuş Cihan Kızıltaş Elazığ Karakoçan'da PKK'lılarla girdiği çatışmada şehit oldu.
Haberin duyulmasından sonra Kızıltaş'ın İstanbul Kartal Cumhuriyet Mahallesi Murat Sokak'taki evindeyse acı vardı.

HAKKÂRİ - Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın, 20 gün önce geçici görevle geldiği Hakkâri'den, bayrağa sarılı tabut içinde ayrıldı. Ama adı Hakkâri'de kaldı. Murat Özyalçın'ın adı, Hakkâri Anadolu Öğretmen Lisesi'ne verildi.
Diyarbakırlı olan Özyalçın için Hakkâri'de askeri tören düzenlendi. Cenaze daha sonra uçakla İstanbul'a getirildi. Acı haberin duyulmasından sonra Tekirdağ'a bağlı Malkara ilçesinde geometri öğretmeni olan Serap Özyalçın'ın evi taziye ziyaretine gelenlerle doldu. Şehit ailesi, dün İstanbul Bağcılar'daki akrabalarının evine götürüldü.
Özyalçın'ın annesi Hayriye ve babası Nurettin Özyalçın, sabah saatlerinde oğullarının cenazesi için Erdek'ten, Kadıköy Feneryolu'ndaki evlerine geldi. Anne Özyalçın, "Evim yıkıldı" diye feryat ederken kalp rahatsızlıkları olduğu öğrenilen yaşlı çift için askeri ambulans ve sağlık ekipleri hazır bulunduruldu.
Özyalçın'ın cenazesi bugün öğlen Levent Camii'nde kılınacak namazın ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.