Şehidin amcası: Dün işyerimize saldırmaya çalıştılar, bugün oğlumuz şehit oldu

Şehidin amcası: Dün işyerimize saldırmaya çalıştılar, bugün oğlumuz şehit oldu
Şehidin amcası: Dün işyerimize saldırmaya çalıştılar, bugün oğlumuz şehit oldu
Hatay'da sınır bölgesinde nöbet tutarken, Suriye'den açılan ateşle şehit düşen Er Gökhan Çakır, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından defnedilmek üzere İzmir'e gönderildi. Çakır'ın evinden Kürtçe ağıtlar yükselirken, şehidin amcası Kutbettin Çakır "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, ocağımız yıkıldı. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" dedi.

RADİKAL - Hatay sınırında devriye görevi sırasında Suriye tarafından açılan ateşleyaralanan piyade er Gökhan Çakır, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

İzmir ’in Aliağa ilçesinde yaşayan ailesine Gökhan Çakır’ın şehit olduğu haberi verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından Çakır ailesinin evine Türk bayrağı asılırken, komşuları ve yakınları da aileye destek olmaya geldi.

KÜRTÇE AĞITLAR YÜKSELDİ

Muş kütüğüne kayıtlı olduğu öğrenilen şehit Gökhan Çakır’ın evinden Kürtçe ağıtlar yakıldı.

Şehidin amcası Kutbettin Çakır, Kürt kökenli olduklarını bildirerek, yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çekildiği fotoğrafı gönderdiğini ve “Ben vatanın namusunu koruyorum” dediğini söyledi.

Kürt oldukları için dün işyerlerine saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade eden Çakır, “Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, Ocağımız yıkıldı. Biz Kürdüz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var” diye konuştu.

Hatay’da şehit olan Gökhan Çakır’ın terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi.

'Terörü protesto edenler' şehit yakınının da dükkanını yaktı!