Şehidin annesinde terlik, babasında kışlık kaban

Şehidin annesinde terlik, babasında kışlık kaban
Şehidin annesinde terlik, babasında kışlık kaban

Anne Sivi Mete (soldan ikinci) ve baba Diyap Mete (sağ başta) törende sinir krizleri geçirdiler.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ikamet eden ailesini ziyarete giden ve PKK saldırısı sonucu evin önünde şehit olan 15 aylık polis memuru Yakup Mete'nin annesi ayağında terlikle babası ise kışlık kaban ile cenaze törenine katıldı.

RADİKAL - Oğullarının cenaze törenine katılmak için Nusaybin ilçesi Akarsu beldesinden gelen anne Sivi Mete ve babası Diyap Mete'nin ağıtları Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yankılandı. Törende oğlunun cenazesine bakarak gözyaşı döken şehit polis memuru Yakup Mete'nin annesi Sivi Mete, oğlunun arkadaşlarına bakarak, ”Benim canım gitti. Allah sizleri esirgesin... Ne hakkınız vardı. Benim oğlumu öldürdünüz” şeklinde ağıtlar yaktı.

Yakup Mete'nin annesi Sivi Mete, babası Diyap Mete ve yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Uzun süre gözyaşı döken şehidin annesi ve yakınları, tören sırasında sinir krizleri geçirdi.

Tören boyunca gözyaşı döken anne Sivi Mete ayağında terlik, baba Diyap Mete ise üzerinde kışlık kaban ile törene katıldı. Ailenin en küçük çocuğu olan Yakup Mete 26 Haziran 2014 tarihinde Mardin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesinde göreve başladı. 5 erkek , 4 kız kardeşi olan Yakup Mete'nin ailenin geçimini üstlendiği belirtildi. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/142095414209541

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bunlar gariban insanlar. - azbay

  artık yeter demek lazım. gariban köylünün fukaranın çocuklarını katlediyor PKK her gün. Bu insanların suçu günahı ne? Niye kanı kanla yıkıyorlar? Adam ömür billah fakir gezmiş evlat büyütmüş sen git kıy. 90 lar 80 ler hadi anlaşılır , savaş vardı devlet terörü vardı. Sivil siyasette alan açılmıyordu. Ama HDP gibi bir parti ve selahattin başkan gibi biri var şu an. PKK ın bu eylemleri olmasa belki ana muhalefetti bu seçimde. İnsanların sempati duyduğu bir lider ve önü açık bir parti varken kanı kanla yıkamak nedir? Artık eleştiri lazım. Selo başkan kürtlerin lideridir artık. Bu böyle biline. kandil erdoğan gibi kan diyor.