Şehir eşkıyası yine sahnede

İstanbul'da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, atılan kurşunlardan biri altı yaşındaki Arif Mermer'i yaraladı. Elazığ'da ise iki sürücünün hız yarışı sekiz yaşındaki Beril Saatçi'nin ölümüne neden oldu.

İSTANBUL/ELAZIĞ - İstanbul'da, kaydıraktan kayarken iki grup arasında çıkan çatışmada kör bir kurşuna hedef olan çocuk yaşama savaşı verirken, Elazığ'da iki sürücünün yarışı bir kız çocuğunun hayatına mal oldu.
İstanbul Bahçelievler'deki Radyum Sokak üzerinde bulunan çocuk parkı yakınlarında önceki akşam, aralarında bir yaralama olayı nedeniyle husumet bulunan iki grup arasında kavga çıktı. Gasp, hırsızlık, uyuşturucu ve çek-senet tahsilatı gibi suçlardan sabıkalı oldukları belirlenen zanlılar arasındaki tartışma kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü.
Çatışmaya girdiler
Sezai Bozyıl, Ömer Doğan ve Murat Kaya'nın bulunduğu gruptan bir kişi silahını çekerek, karşı gruptan Öncel Tombil ve kardeşi Zafer Tombil'e ateş etti. Bu arada kurşunlardan biri, annesi Gülsüm Mermer ile parkta bulunan ve kaydıraktan kayan altı yaşındaki Arif Mermer'in başına isabet etti. Parktaki diğer çocuklar ve anneleri büyük panik yaşarken, Mermer, önce Bakırköy Yaşam Hastanesi'ne, oradan da İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.
Küçük çocuk, burada yapılan ilk tedavisinin ardından yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı için Amerikan Hastanesi'ne gönderildi.
Şok geçiren anne Gülsüm Mermer, polise verdiği ifadesinde kurşunun nereden geldiğini görmediğini söyledi. Ailenin Seyrantepe'de oturduğu ancak ilköğretim okulu öğrencisi çocuklarının Bahçelievler'de bir kolejde yapılan 'hızlı test çözme teknikleri'yle ilgili konferansa katılması nedeniyle Bahçelievler'e geldiği belirtildi.
Çatışma sırasında kasığından yaralanan Öncel Tombil de Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Beril öldü, anne ağır yaralı
Elazığ-Malatya karayolu üzerindeki Sürsürü Mahallesi'nde ise Ahmet Öztürk yönetimindeki otomobil, önceki gün saat 17.00 sıralarında plakası ve sürücüsü belirlenemeyen başka bir otomobille sürat yarışına girdi. Öztürk'ün kullandığı otomobil, Çocuk Islahevi önünde kontrolden çıkıp yol kenarında bekleyen 40 yaşındaki Müge ve sekiz yaşındaki kızı Beril Saatçi'ye çarptıktan sonra, park halindeki başka bir araca vurarak durdu.
Kazada yaralanan Beril Saatçi, hastaneye götürülürken yolda öldü. Durumu ağır olan anne Saatçi, Fırat Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Öztürk, gözaltına alınırken, diğer otomobilin sürücüsü kayıplara karıştı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7461477461470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.