'Şehire bırakma' vaadiyle tecavüz

Yoldan araca aldıkları evli kadını ormana götürüp tecavüz ettiler. Kadının yanındaki yeğenini de dövdüler

 

İsmail AKDUMAN


SAMSUN - Yeğeniyle birlikte köyden şehir merkezine gitmek için minibüs bekleyen 33 yaşındaki K.Ö.’yü bir hafif ticari araca bindiren 4 kişi, ormanlık bir alana götürerek tecavüz edip yol kenarına bıraktı. 4 şüpheli, yolda giderken genç kadının yanında bulunan yeğenini de döverek araçtan attı.
Bir hafta önce merkeze bağlı Gürgenyatağı Köyü’nde akrabalarının düğününe giden evli 2 çocuk annesi K.Ö., sabah saat 06.00 sıralarında kent merkezindeki evine dönmek üzere yeğeni 16 yaşındaki Süleyman U. ile birlikte minibüs beklemeye başladı. İddialara göre yol kenarında bekledikleri sırada, yanlarında duran beyaz renkli bir hafif ticari araç içerisinde bulunan 17 yaşındaki Ö.K., 21 yaşındaki T.T., 31 yaşındaki Y.K. ve adı açıklanmayan bir kişi, genç kadınla yeğenini şehir merkezine götürebileceklerini söyledi. Teklifi kabul ederek yeğeniyle araca binen K.Ö., yolda yanında oturan kişiler tarafından taciz edilmeye başlandı. Teyzesinin taciz edilmesini engellemeye çalışan Süleyman U.'yu araç içinde öldüresiye döverek yola atan 4 kişi, genç kadını Atakum İlçesi’nde ormanlık alana götürerek defalarca tecavüz etti. Daha sonra da gece vakti K.Ö.'yü yol kenarına bırakarak kaçtı. Kendisine geldikten sonra polise giderek şikayetçi olan genç kadın sadece araçın renginin beyaz olduğu hatırladığını söyledi.


ARACIN RENGİNDEN YAKALANDILAR


Şikayet üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu, özel bir ekip kurarak köye gönderdi. Ekip olay tarihinde köye beyaz renkli araçlarla kimlerin geldiğini tespit etmek için çalışmalara başladı. Bir hafta süren yoğun çalışmalar sonucunda dün olaya karıştıkları iddiasıyla Ö.K., Y.K. ve T.T. yakalanarak gözaltına alındı. K.Ö. ve yeğeni Süleyman U. tarafından da teşhis edilen 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Adı açıklanmayan bir kişinin ise aranmasına devam edildiği belirtildi. (dha)