@ismailsaymaz

Şehit ailelerinden askeriye içinde protesto yürüyüşü

Şehit ailelerinden askeriye içinde protesto yürüyüşü
Şehit ailelerinden askeriye içinde protesto yürüyüşü
Afyonkarahisar'da askeri kışlada meydana gelen mühimmat deposu patlamasıyla ilgili davada hiçbir talepleri kabul edilmeyen şehit aileleri, davanın görüldüğü askeri mahkemenin bulunduğu kışlada protesto yürüyüşü yaptı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr – Afyonkarahisar’da askeri kışladaki mühimmat deposunda meydana gelen ve 25 askerin hayatını kaybetmesine neden olan patlamayla ilgili davanın görülmesine bugün Eskişehir Askeri Mahkemesi’nde devam edildi.

Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın'ın yargılandığı davada mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklar Albay Veysel Özbay ve Binbaşı Ali Duran’ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar verdi.

Şehit ailelerinin, sanıkların tutuklanması da dahil tüm talepleri reddedildi. Bu karara tepki gösteren aileler ve avukatları kışla içindeki mahkeme salonunda nizamiye kapısına kadar bir protesto yürüyüşü yaptı.

Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığında, 6 Eylül 2012 günü akşam saatlerinde el bombaları tasnif edilirken meydana gelen patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit olmuş, 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralanmıştı.