Şehit annesi: Hakkımı helal etmiyorum

Şehit annesi: Hakkımı helal etmiyorum
Şehit annesi: Hakkımı helal etmiyorum
Osmaniye'de şehit polis memuru Emre Yalçın'ın annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun Devlet Övünç Madalyası ve beratını almak için çıktığı kürsüde, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var? Ne için öldü?" diye tepki gösterdi

OSMANİYE - Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma ve Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ni saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, "Türk Milleti'nin tarihi, altın harflerle yazılmış destanlarla doludur. Bu destanlardan biri de bundan 98 yıl önce 18 Mart'ta Çanakkale'de yazılmıştır. Bugün ayrıca terörle mücadelede şehadet mertebesine ulaşan 8 evladımızın ailesi ile 4 gazimize Devlet Övünç Madalyası, bir gazimize de Gazilik rozeti tevcih etmek için buradayız. Şehitler en değerli varlıkları olan canlarını bu ülke için feda eden, gaziler ise şehit olma yolunda o fedakarlığı göstererek, çeşitli uzuvlarını kaybetmiş, vatan kahramanlarıdır. Bu yüzden şehitlik onur, gazilik gururdur" diye konuştu.

Vali Cerrah daha sonra, şehit ailelerine, Cumhurbaşkanı adına madalya ve beratlarını verdi. Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde 26 Temmuz 2010'da polis otosuna düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 4 polisten şehit polis memuru Emre Yalçın'ın madalya ve beratını 12 yaşındaki oğlu Hamza Batuhan aldı.

‘NASIL ŞEHİT AİLELERİSİNİZ, HİÇBİRİNİZİN SESİ ÇIKMIYOR’

Şehidin annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun madalyasını almak için çıktığı sahneden ayrılırken, açılım sürecini ve Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmeleri protesto etti.

Zübeyde Yalçın, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var, ne için öldü? Yazıklar olsun hepinize, nasıl şehit ailelerisiniz, hiçbirinizin sesi çıkmıyor" dedi.

Şehit annesi Zübeyde Yalçın'ı, korumalar salondan çıkarırken, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara da şehit annesini teskin etmeye çalıştı.(dha/İbrahim Emül)