Şehit askerler gözyaşlarıyla uğurlandı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Üst Çavuş Fatih Çarman, jandarma komando er Murat Çökmez ve jandarma er Mehmet Kıl, memleketlerinde toprağa verildi.

KASTAMONU/OSMANİYE/KONYA- Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Üst Çavuş Fatih Çarman, jandarma komando er Murat Çökmez ve jandarma er Mehmet Kıl, memleketlerinde toprağa verildi.
Şehit Fatih Çarman'ın cenazesi, memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesine bağlı Deştiğin beldesinde törenle toprağa verildi. Törende sinir krizleri geçiren şehidin annesi Rukiye Çarman, "Bir tane daha paşa yetiştiriyorum. Oğlumun kanını yerde bırakmayacağım. Gerekirse kendim dahi savaşacağım" dedi. Baba Bayram Çarman da "Şehit babası olduğum için gururluyum. Bir oğlum daha var. O da feda olsun. Vatan sağ olsun" dedi.
Şehit er Murat Çökmez ise doğum yeri Kastamonu'nun Tosya ilçesine bağlı Kilkuyu Köyü'nde toprağa verildi. Cenaze töreninde şehit erin babası Dursun Çökmez, "Vatan sağ olsun. Mart ayında da küçük oğlum Arif vatan hizmetine gidecek. Gerekirse ben de seve seve ve uğruna ölmeye bu vatan için asker olurum" dedi. Şehidin babası Dursun Çökmez ile annesi Nazik Çökmez ve dört kardeşi tören sırasında sinir krizleri geçirdi. Şehit Çökmez, 21.00 sıralarında köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.
Terhisine 12 gün kala şehit olan Jandarma er 21 yaşındaki Mehmet Kıl'ın cenazesi de memleketi Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlı Çitli Köyü'nde toprağa verildi. Törende oğlunun tabutunun arkasından feryat eden anne 45 yaşındaki Ayşe Kıl, "İki oğlum daha var. Onları da veririm. Yeter ki terör bitsin" diyerek ağıt yaktı. Şehit babası 45 yaşındaki İbrahim Kıl, cenaze töreninde vatandaşların kolları arasında güçlükle yürüdü.