Şehit askerlere öfkeli uğurlama

Şehit askerlere öfkeli uğurlama
Şehit askerlere öfkeli uğurlama

Üsteğmen Sami Çiftçi nin cenazesine katılan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal fenalaştı.

ANTALYA- Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde PKK saldırısında şehit olan 10 askerin cenazeleri, Diyarbakır’dan memleketlerine gönderildi. Şehit cenazelerinde gözyaşı ve öfke vardı. Şehitler binlerce kişinin katıldığı törenlerle uğurlandı.
Er Uğur Sağdıç Tokat’ın Turhal ilçesinde, uzman çavuş Ahmet Bozkurt Gaziantep’te, er Osman Yıldız İstanbul’da, piyade uzman çavuş Erdoğan Sönmez Antalya’da, er Emrah Karataban Edirne İpsala’da, piyade çavuş Ramazan Emre Ala Konya’nın Karapınar ilçesinde, piyade uzman çavuş Erdoğan Sönmez Antalya’da, piyade onbaşı Süleyman Güleç İznik’te, er Serdar Küpeli Adıyaman’ın Besni ilçesinde, asteğmen Burak Erdi Uysal Muğla’nın Köyceğiz’de, üsteğmen Sami Çiftçi ise İstanbul’da defnedildi.
Şehit er Osman Yıldız için Ataköy 5. kısım Camii’nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman ve CHP Grup başkanvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. Törende şehidin yakınları sinir krizi geçirdi.

Köyde 20 bin kişilik tören
Şehit er Sağdıç’ın cenazesi Yavşanlı Cemevi’nden kaldırıldı. Şehit onbaşı Güleç’in İznik’in Müşküle Köyü’ndeki cenaze töreninde ise kardeşi, ailesinden ağlamamalarını istedi. Şehit Er Küpeli’nin Adıyaman’ın Besni ilçesindeki cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yükseldi. Şehit er Emrah Karataban için İpsala’ya bağlı 900 nüfuslu Kumdere Köyü’ndeki tek katlı köy evinin önünde düzenlenen törene 20 bin kişi katıldı.
Şehit Uzman Çavuş Sönmez’in Antalya’daki cenaze töreninde BDP ’ye öfke hakimdi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise Sivas’tan “Terör partiler üstü bir sorundur, aynen Kıbrıs meselesi gibi” mesajı verdi. Çiçek, milli mutabakat metni için gelen eleştirilere atfen de, şu değerlendirmelerde bulundu: “Teröre epey kafa yormuş bir insanım. Terör şu an Türkiye ’nin önündeki en önemli meseledir. Kim ne derse desin. Ben terör meselesine yüreği yanarak bakan bir insanım. Herkesin beni öyle anlaması lazım. En fazla dış destek alan örgüt PKK’dır.” (DHA)