Şehit askerleri devletin zirvesi uğurladı

Şehit askerleri devletin zirvesi uğurladı
Şehit askerleri devletin zirvesi uğurladı

Şehit Er Türken?in cenaze törenine Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan da katıldı. FOTOĞRAF:ERHAN ELALDI / AA

Şırnak'ta şehit düşen piyade erler Tuncay Türken ve Emre Anşin, dün İstanbul'da düzenlenen törenlerin ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi. Törene Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan da katıldı

İSTANBUL - Şırnak’ta PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen piyade er Tuncay Türken ve Emre Anşin, dün toprağa verildi. 21 yaşındaki  Türken için Ataköy 5. Kısım Camii’nde düzenlenen törende, şehidin babası Cemal Türken ve annesi Şaziye Türken taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de camiye gelişinin ardından şehidin anne ve babasına taziyede bulundu.
Cenaze namazı başlarken camiye gelen Başbakan Tayyip Erdoğan, Gül’le birlikte ön safta yer aldı. Başbakan Erdoğan, şehidin sekiz yaşındaki kardeşi Yasin’i önünde tutarak cenaze namazını kıldı. Başbakan Erdoğan, namazın ardından şehidin anne ve babasına taziyelerini sundu. Şehit er Tuncay Türken’in naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu.  Türken’in cenazesi Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi. Törene Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Devlet Bakanları Mehmet Şimşek ve Murat Başesgioğlu, da katıldı.
Şehit piyade er Emre Anşin için ise Selimiye Camii’nde, ikindi namazının ardından tören düzenlendi. Anşin de  Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi.
Bu arada Genelkurmay Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu’da süren bahar operasyonlarında 7’si ölü olmak üzere 9 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini duyurdu. (Radikal)