Şehit ateşi kamıştan yapılma çadıra düştü

Şehit ateşi kamıştan yapılma çadıra düştü
Şehit ateşi kamıştan yapılma çadıra düştü
Iğdır'da kaza yapan askeri araçta 2 arkadaşıyla birlikte, terhisine 16 gün kala şehit olan Onbaşı Ahmet Kaçmaz'ın ailesinin yaşadığı, 'Yalnızca Köyü'ndeki kamıştan çadıra ateş düştü.

ADANAIğdır’da askeri aracın kamyonla çarpışması sonucu 2 arkadaşıyla birlikte terhisine 16 gün kala şehit olan Piyade Onbaşı Ahmet Kaçmaz'ın ailesinin yaşadığı Adana'nın merkeze bağlı Yalnızca Köyü'ndeki kamıştan yapılan çadıra ateş düştü. Tarım işçiliği yapan Kaçmaz Ailesi, oğullarının cenazesini teslim almak için Iğdır'a yola çıktı.

Dilicu Sınır Kapısı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan askerlerden Piyade Onbaşı Ahmet Kaçmaz, bu sabah saatlerinde şehit oldu. Oğullarının şehit haberini yaşadıkları Yalnızca Köyü'ndeki bir tarlada kamıştan yapılma çadırda alan tarım işçisi babası Ramazan, annesi Fatma Kaçmaz, yasa boğuldu. Kaçmaz, çifti acı haberle birlikte yakınları tarafından Iğdır'a götürüldü. Terhisine 16 gün kala şehit olan Ahmet Kaçmaz'ın amcasının oğlu Hayri Kaçmaz, şehit haberiyle yıkıldıklarını söyledi. Amcasının oğlunun terhis olmasını beklerken kaza haberini aldıklarını anlatan Kaçmaz, "Çok çalışkan ve iyi bir insandı. Askere severek gitmişti. Geleceği günü iple çekiyorduk. Ancak dün yaralanma, bu sabah ise şehit haberi geldi. Vatan sağ olsun" dedi.
Şehit Ahmet Kaçmaz'ın cenazesinin yarın memleketi Diyarbakır 'ın Lice İlçesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.


DHA