Şehit babası: Bu kan dursun, açılım desteklensin

Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK'lıların arasında çıkan çatışmada şehit olan Yusuf Ulaş'ın babası, acılarının büyük olduğunu belirterek, "Bu kanın bir an önce dinmesini istiyoruz" dedi.
SİİRT VE HAKKARİ'DE ÇATIŞMA: 8 ŞEHİT

BAŞBAKAN ERDOĞAN: SALDIRI AÇILIM SÜRECİNİ DURDURMAZ


Görendoruk köyü kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada şehit olan Yusuf Ulaş’ın, Muş’un Malazgirt ilçesine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Aynalıhoca köyündeki baba evinde, büyük üzüntü yaşanıyor.
Şehit babası Mehmet Nasır Ulaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 çocuğundan birisi olan oğlunun, 10 aylık asker olduğunu belirterek, "Acımız büyük. Bu kanın bir an önce dinmesini istiyoruz" diye konuştu.
Oğlunu en son birkaç gün önce telefonla aradığını ancak ulaşamadığını belirten Ulaş, şunları kaydetti:
"Ancak annesi benim ardımdan telefonla Yusuf’a ulaşmış. (Baban ziyaretine gelecek) dediğinde, rahatının iyi olduğunu ve buna gerek olmadığını söylemiş. Daha sonra da oğlumuzun şehit olduğu haberini aldık. Acımız çok büyük. Biz bu kanın bir an önce durmasını istiyoruz. Benim yüreğim yandı, başkasının yanmasın. Barış istiyoruz. Kürt açılımını herkesin desteklemesini bekliyoruz. Vatanımız, devletimiz sağ olsun."
Bu arada, acı haberi aldıktan sonra fenalaşan anne Taliha Ulaş, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
Şehit Ulaş’ın cenazesi, bugün Aynalıhoca köyü camisinde kılınacak namaz sonrası düzenlenecek törenin ardından, köy mezarlığına defnedilecek. (aa)