Şehit başçavuşun ölümüne tank kapağı sebep oldu

Şehit başçavuşun ölümüne tank kapağı sebep oldu
Şehit başçavuşun ölümüne tank kapağı sebep oldu
Şah Fırat operasyonu sırasında şehit olan Halit Avcı, 15 gün sonra baba olacaktı. Ailesi, Avcı'nın tankın üzerine çıktığını ve fotoğraf çekerken kapak kapanınca öldüğünü anlattı.

ANKARAŞah Fırat operasyonu sırasında hayatını kaybeden Başçavuş Halit Avcı'nın Trabzon'da yaşayan ailesi taziyeleri kabul ediyor. Şehit askerin Ankara'da yaşayan eşi Şohret Avcı hamile ve 15 gün sonra bir erkek bebeği olacak.

Baba Mustafa Avcı, "Söylenecek bir şey yok. Benim oğlum aslan gibiydi. Çocuğu 15 gün sonra doğacak. Çocuğunun mürüvvetini göremeyecek, ne diyeyim" diye konuştu.

Oğlunun Ankara'da görevli olduğunu ve foto-filmde astsubay olarak görev yaptığını anlatan baba Avcı, "Suriye'ye gittikten sonra geri dönerken tankın üzerine çıkmış, kapağı açmış. Orada fotoğraf çekiyordu. Engebeli arazide 50-60 kilogramlık kapak kapandı ve kafasına vurdu. Aldığımız bilgiye göre orada şehit oldu. Vatan sağ olsun" dedi.

Oğlunun her pazar günü kendisini aradığını söyleyen Avcı, "Beni aramasa, annesini mutlaka arardı. Bu pazar da acı haberi geldi" dedi.

Baba Avcı, oğluyla en son 3 ay önce izin için gediği Trabzon'da görüştüğünü ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın da taziye için kendisini aradığını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu da taziye için babayla telefonda görüştü.

Cumartesi gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yaptığı bir operasyonla Türkiye 'nin Suriye sınırları içerisindeki toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki tüm askerler ve emanetler Türkiye'ye getirilmişti.

(AA)

Muhalefet: Şah değil mat operasyonu

HDP'li Kaplan: TSK ile YPG birlikte çalıştı

'Şah Fırat' operasyonu dış basında: Türkiye askerlerini tahliye etti

Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'na 'tahliye' operasyonu

Süleyman Şah Türbesi'nin tarihi
 

Süleyman Şah türbesi patlayıcı ile havaya uçuruldu!

Süleyman Şah Türbesi operasyonundan görüntüler