Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'a son veda

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'a son veda
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'a son veda
PKK tarafından dün akşam otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit düşen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı, aynı saldırıda kolundan yaralanan eşi Sibel Kulaksız ve silah arkadaşları asker selamıyla uğurladı.

RADİKAL - Muş'ta PKK pususunda hayatını kaybeden şehit Binbaşı Arslan Kulaksız bugün  son yolculuğuna uğurlandı. Muş'taki cenaze töreninde bayrağa sarılı tabutunun başında "O benim Arslan'ım, bütün milletin Arslan'ı, bütün vatanın Arslan'ı" diyen Sibel Kulaksız, eşinin şapkasını önce kendisi giydi, ardından saldırı sırasında yanlarında bulunmayan 15 yaşındaki kızı İrem'e giydirdi. Muş İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Çevik ise törendeki konuşmasında silah arkadaşına "Ruhun bizimle beraber, bedenin rahat uyusun. Çünkü biz artık uyumayacağız" dedi.

Eşi Sibel ile birlikte dün akşam saat 19.20 sıralarında arkadaş ziyaretinden dönen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın özel otomobili ilçenin Mezarlık Caddesi'ne geldiğinde, PKK'lılar bir otomobille yaklaşıp ateş açtı. Ağır yaralanan Binbaşı Arslan Kulaksız ile eşi Sibel, Malazgirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sınavla astsubaylıktan subaylığa geçen Binbaşı Arslan Kulaksız, doktorların tüm çabasına karşın saat 22.30'da şehit oldu.

MUŞ'TA TÖREN DÜZENLENDİ

Binbaşı Arslan Kulaksız'ın cenazesi Muş'a getirildi. Muş Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından bu sabah İl Jandarma Komutanlığı'na götürülen Binbaşı Kulaksız için uğurlama töreni düzenlendi.
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın bayrağa sarılı naaşı, hazırlanan katafalka konulurken, saldırıda yaralanan kolu askıya alınan eşi Sibel ile 15 yaşındaki kızı İren de törene katıldı. Şehit Binbaşı Kulaksız'ın İstanbul 'da üniversite öğrencisi olan 22 yaşındaki oğlu Dursun Burak, babasının toprağa verileceği Amasya'ya gittiği için buradaki törene katılamadı.

Yapılan konuşmaların ardından şehit Binbaşı Kulaksız'ın cenazesi hava yolu ile Amasya'nın Merzifon ilçesine bağlı Ortaova Köyüne götürüldü.

ŞEHİT BİNBAŞI'NIN EŞİ: ARSLANIMI KÖYE ARSLANLAR GİBİ GETİRDİM

Şehit Binbaşı 46 yaşındaki Arslan Kulaksız'ın cenazesi, Muş'ta yapılan törenin ardından askeri uçakla Merzifon 5'inci Ana Jet Üst Komutanlığı Askeri Havaalanı'na getirildi. Cenazeyi burada Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Altay ve şehidin yakınları karşıladı.
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Altay ile birlikte bekleme salonunda bulunan ailenin yanına taziyeye giden Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın ablası Emine Şallı, "Siz geldiniz Arslanım nerede?" diyerek feryad etti. Şehit Binbaşı Kulaksız'ın eşi Sibel Kulaksız ve kızı İrem, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu ile birlikte uçaktan indi. Bu sırada şehit binbaşının yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Daha sonra tabut, askerler tarafından cenaze aracına konuldu. Cenaze, konvoy eşliğinde Binbaşı Kulaksız'ın baba evinin bulunduğu Ortaova Köyü'ne getirildi. Bu sırada araçtan inen şehit eşi Sibel Kulaksız, "Arslanımı köye Arslanlar gibi getirdim" diyerek gözyaşı döktü.
Daha sonra şehidin cenazesi köy meydanında götürülerek yakınlarından tekrar helallik alındı.
Şehit binbaşının cenazesi daha sonra konvoyla birlikte Merzifon İlçe merkezindeki Kara Mustafa Paşa Camii'ne getirildi. Burada ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında şehidin cenazesi, Merzifon Hava Şehitliği'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.
DHA