Şehit cenazesinde laiklik sloganları

Bingöl-Muş sınırındaki Şenyayla bölgesinde sürdürülen operasyonda dengesini yitirerek düşen ve üzerindeki el bombasının patlaması sonucu şehit olan Komando Er Barış Ayaz Giresun'da toprağa verildi.

GİRESUN - Bingöl-Muş sınırındaki Şenyayla bölgesinde sürdürülen operasyonda dengesini yitirerek düşen ve üzerindeki el bombasının patlaması sonucu şehit olan Komando Er Barış Ayaz Giresun'da toprağa verildi. Espiye Devlet Hastanesi morgundan alınan Ayaz'ın cenazesi, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşle Giresun merkezdeki Ulu Camii'ne getirildi.
Türk bayraklarıyla yürüyen kalabalık, 'Türkiye laiktir laik kalacak', 'PKK şaşırma sabrımı taşırma' sloganları attı. Törende konuşan Albay Yıldız, "Sayın Genelkurmay Başkanımızın emrettiği üzere, ister ülke içinde isterse ülke dışında olsun, vatanımıza yan bakan tek terörist bırakmayıncaya kadar mücadelemiz amansız bir şekilde, aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Terör örgütlerini destekleyenler kendilerinin de terörün hedefi haline gelebileceklerini görmezler mi? Kendi yarattıkları El Kaide terör örgütünü de mi görmezden gelirler?" dedi. Ayaz'ın cenazesi daha sonra Güzelyurt Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.