Şehit cenazesinde 'Paralel' iddiaları: Abilerinden aldıkları talimatla

Şehit cenazesinde 'Paralel' iddiaları: Abilerinden aldıkları talimatla
Şehit cenazesinde 'Paralel' iddiaları: Abilerinden aldıkları talimatla
Ceylanpınar'da kaldıkları evde susturucu takıldığı düşünülen silahlarla öldürülen iki polis memuru için düzenlenen törene, Şanlıurfa Emniyet Müdürü'nün sözleri damga vurdu. Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, "Terör örgütü ve devletimizin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın kılcallarına giren örgütle kol kola girerek ihanet sarmalını genişletmişlerdir" dedi. Saldırıya karışmış olabilecekleri iddiasıyla ilgili olarak ise 3 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, dün birlikte kaldıkları evde şehit edilen Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yapan Feyyaz Yumuşak ve Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli Okan Açar için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı emniyetteki törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

'DEFALARCA TEZGAHLANAN KANLI OLAYLARDAN BİRİ'

Devletimizin bekası milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmak için daha önce defalarca tezgâhlanan kanlı olaylardan biriyle daha karşı karşıyayız. 2 Temmuz 1993 tarihinde Madımak Oteli’nde katledilenlerin intikamını almak için 3 gün sonra Başbağlar Köyü’ndeki masum insanları hunharca katleden barış ve kardeşlik maskesi arkasına gizlenmiş odaklar, Suruç’ta katlettirdikleri vatandaşlarımızın intikamını almak iddiasıyla Ceylanpınar’da istirahat halinde olan, vatanına hizmet başka gayesi olmayan iki meslektaşımızı kahpece şehit edilmişlerdir.

'TEŞKİLATIMIZIN KILCALLARINA GİREN ÖRGÜTLE KOL KOLA...'

Maalesef son yıllarda kanla beslenen ancak barış ve kardeşlik sözünü dillerinde düşürmeyen bu odaklar, devletimizin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın kılcallarına giren örgütle kol kola girerek ihanet sarmalını genişletmişlerdir.

Bu örgütün teşkilatımızın içine sızdırdığı uzantıları kullanarak istihbarat faaliyetleri zafiyete uğratılmaya çalışılmıştır. İlimizin plaka tanıma sistemi abilerinden aldığı talimatla kapatılarak asayiş ve terör olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır.

'PERSONELİMİZ HEDEF YAPILMIŞTIR'

Bu örgüt tarafından Suruç’taki terör saldırı fırsat bilinerek istihbarat ve terörle mücadele birimlerini başında gecesinin gündüzüne katarak cansiperane çalışan personelimiz, gazete ve televizyonlarda isimleri zikredilerek hedef yapılmıştır. Bununla neyi amaçladıklarını gayet iyi biliyoruz. Bütün bunalar rağmen devletimizin ve milletimiz bakası için son dönemde kol kola giren bu örgütlerle şehit versek de mücadeleyi sürdüreceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde kalmayacağını timsah gözyaşları döken herkes görecek. Bundan şehitlerimizin aileleri dahil kimsenin şüphesi olmasın.

GENELKURMAY: TSK MENSUPLARINI DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde polisi şehit olması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kahraman iki polis memurumuzun Bölücü Terör örgütü teröristleri tarafından alçakça ve insanlık dışı bir şekilde şehit edilmesi Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarını derinden üzmüştür. Bu menfur cinayeti şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve kederli ailelerine sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz" denildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan bu sabah ilçe merkezindeki bazı adreslere operasyon düzenleyen polis ekipleri, 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde bulunan bazı dokümanlar incelenmek üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.