Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken memleketinde toprağa verildi

Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken memleketinde toprağa verildi
Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken memleketinde toprağa verildi
İstanbul'da şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken memleketi Konya'ta toprağa verildi. Çeken'in cenazesi uçakla Konya'ya götürülürken, 3 yaşındaki oğlu Cevdet de bir daha hiç sarılamayacağı babasıyla aynı uçakla Konya'ya geldi.

İstanbul Sultanbeyli’de Fatih Polis Merkezi’ne bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısının ardından dün sabah olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerine PKK 'lılar tarafından açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken’in cenazesi İstanbul’da düzenlenen törenin ardından Türk Yıldızları’na ait kargo uçağıyla Konya’ya getirildi. Şehit Çeken'in 3 yaşındaki oğlu Cevdet de bir daha hiç sarılamayacağı babasıyla aynı uçakla Konya'ya geldi, bir yakınının kucağında uçaktan indirildi.

Şehit Polis Müdürü Beyazıt Çeken’in ay yıldızlı bayrağa sarılı naaşını Konya Havaalanı’nda Vali Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Ak Parti Milletvekilleri, akrabaları ile silah arkadaşları karşıladı.Oğluyla aynı uçakta Konya’ya gelen emekli polis baba Mehmet Çeken’in güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Şehit Çeken’in oğlu 3 yaşındaki Cevdet ise hiçbir şeyden habersiz bir yakınının kucağında etrafı izledi.Karşılamaya katılan meslektaşları uzun süre şehide selam durdu.Uçaktan alınan Beyazıt Çeken’in naaşı, cenaze aracıyla Beyhekim Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldü.

GÖZYAŞLARIYLA VEDA

Çeken'in cenazesi, memleketi Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Morgundan alınan şehit Çeken'in cenazesi, Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki kayınpederinin evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından Çeken'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Musalla Mezarlığı'ndaki namazgaha götürüldü.
Şehidin babası emekli polis memuru Mehmet Çeken'in, ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Baba Çeken'i, yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehidin yakını Lütfi Çeken, cenazenin başında nöbet tutan polisin terini sildi.Namazgahta Konya Müftüsü Ali Akpınar, cenaze namazını kıldırdı. Şehidin cenazesi, ardından Konya Şehitliği'nde gözyaşları arsında toprağa verildi.Törene, şahidin yakınları, Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan, Konya Valisi Muammer Erol, milletvekileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hasan DÖNMEZ/KONYA (DHA)