Şehit er Belen'i 25 bin kişi uğurladı

Hakkâri'nin Çukurca ilçesi kırsalında pazartesi günü PKK'lıların yola döşediği mayına basarak şehit olan piyade er Ahmet Belen, Antalya Korkuteli'nde toprağa verildi.

ANTALYA - Hakkâri'nin Çukurca ilçesi kırsalında pazartesi günü PKK'lıların yola döşediği mayına basarak şehit olan piyade er Ahmet Belen, Antalya Korkuteli'nde toprağa verildi. 25 bin kişi, Türk bayraklarıyla, 'Kahrolsun PKK' sloganı atarak, cenazeyi camiye kadar götürdü. Cami avlusunda Belen'in kardeşi Fatih Belen, "Eve dönüş değil, dağa dönüş yasası çıkardılar" diye bağırdı. Vali Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Atakan Altıparmak da cenaze törenine katıldı. Belen'in cenazesi, Avdan Köyü'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
Bir başka şehit cenazesi de Osmaniye'deydi. Adana' da önceki gece saat 22.00'de PKK lehine yapılan korsan gösterilere müdahalenin ardından barikatları kaldırıp, yakılan lastikleri söndürdükten sonra sokakta beklerken kalp krizi geçirerek ölen Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli komiser Süleyman Göbel de dün toprağa verildi. Göbel Adana'da düzenlenen törenin ardından memleketi Osmaniye'nin Toprakkale ilçesine götürüldü. Göbel, Kınık Mezarlığı'nda defnedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7568607568600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.