Şehit er Bide ateşin düştüğü yerde

Şehit er Bide ateşin düştüğü yerde
Şehit er Bide ateşin düştüğü yerde
Tokat'ın Reşadiye İlçesi Sazak Köyü Jandarma Karakolu'na giden askeri araca pusu kuran teröristlerce şehit edilen 7 askerden jandarma er 21 yaşındaki Kemal Bide, bugün memleketi Ordu'nun Akkuş İlçesi Çayıralan Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene katılanlar ellerinde Türk bayrakları ile 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Kahrolsun PKK' sloganları attı.
Tokat’ın Reşadiye İlçesi'nde şehit askerlerden Jandarma Er Kemal Bide'nin cenazesi, bugün memleketi Ordu’nun Akkuş İlçesi Çayıralan Beldesi’ne 150 araçlık bir konvoy ile getirildi. Terhisine 84 gün kala şehit olan Bide için Merkez Camisi önünde tören düzenlendi. Törene Ordu Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, CHP Ordu Milletvekili Rahmi Güner, Samsun Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Ordu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Celal Çürek, Ordu Belediye Başkan Vekili Ergün Alaybeyoğlu, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Kefelioğlu, daire müdürleri, bürokratlar askeri erkan ile şehitin ailesi, yakınları ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

KADIN SUBAY TESELLİ ETMEYE ÇALIŞTI
Terhis olmasına 84 gün kala şehit olan jandarma er Bide’nin annesi 41 yaşındaki Dilber Bide oğlunun Türk Bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, “Oğlum beni niye bırakıp gittin. Ben seni bu yüzden mi gönderdim. Biz senin bayraklı tabutuna mı sarılacaktık” diyerek ağıt yakıp gözyaşı döktü. Acılı anneyi kadın subay teselli etmeye çalıştı. 43 yaşındaki baba Cemal Bide ise soğukkanlılığını tören boyunca korudu. Şehidin kız kardeşi Özlem ise ağabeyinin tabutuna sarılarak, “Bizi bırakıp gitme” diye ağladı.
Konuşmalardan sonra kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarına alınan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, Belalan Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına götürüldü. Bu sırada yüzlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ile PKK aleyhine slogan attı. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ diye bağıran kalabalık mezarlığa kadar yürüdü. Şehit er, daha sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.