Şehit eşi kucağında bebeğiyle tablet aldı

Şehit eşi kucağında bebeğiyle tablet aldı
Şehit eşi kucağında bebeğiyle tablet aldı
Ordu Valiliği "Yalnız Değilsiniz - Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında 21 şehit çocuğuna dizüstü bilgisayar ve tablet verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "Yalnız Değilsiniz- Türkiye 'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında Ordu’da şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Törene Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun saldırı sırasında hamile olan, 5.5 ay önce kız bebek dünyaya getiren eşi Esra Aydoğdu kucağında bebeğiyle gelerek tablet aldı.

Törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Özlem Gök Özkan, Halk Bankası Ordu Şube Müdürü Feridun Atunbeğ, şehit aileleri ve çocukları katıldı. Törende konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Halk Bankası arasında yapılan protokol ile imzalanan ‘Yalnız Değilsiniz- Türkiye'nin En Büyük Ailesi' projesi ile gönderilen tablet ve bilgisayarların şehit çocuklarına teslim ettiklerini söyledi. Her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, şöyle dedi:

"Şehit yakınları ve gazilerimiz, başımızın tacıdır. Bu insanlar memleketimizin ve milletimizin bayrağını gönderde dalgalansın, ezanlarımız susmasın diye canlarını toprağa vermiş, şehit olmuşlar ve kimisi evlatlarını bile görmeden toprağa düşmüş. Ancak, tek tesellimiz Allah onlara çok güzel makam ve mevkiler vermiş. Sizler, şehitlerimizin emanetisiniz. Her zaman yanındayız."

Daha sonra Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından proje kapsamında Türkiye Halk Bankası sponsorluğunda, şehit çocuklarından 0-16 yaş arasında olan 7 şehit çocuğa tablet, 17-22 yaş arası 14 şehit çocuğuna ise dizüstü bilgisayar verildi.

BEBEĞİ İLE GELDİ

Diyarbakır'da teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun hamile olan, 5.5 ay önce kız bebek dünyaya getiren eşi Esra Aydoğdu kucağında Sevinç bebekle törene geldi. Vali Balkanlıoğlu'dan minik Sevinç bebeğe verilen tableti alan Esra Aydoğdu oldukça hüzünlü göründü. (DHA)