Şehit evinde dram içinde dram

Dağlıca'da şehit olan 21 yaşındaki er Samet Saraç'ın beş yaşında ayrılıp 15 yıl boyunca 'öldü' bildiği annesini bir yıl önce bulduğu ortaya çıktı.

BURSA - Dağlıca'da şehit olan 21 yaşındaki er Samet Saraç'ın beş yaşında ayrılıp 15 yıl boyunca 'öldü' bildiği annesini bir yıl önce bulduğu ortaya çıktı. Oğlunu, kavuştuktan sadece bir yıl sonra tekrar yitiren Filiz Turan, dün sinir krizi geçirdi. Eşinden boşanınca oğlu Samet'ten 15 yıl ayrı kalan Filiz Turan, "Ayrıldığım eşim ona, benim öldüğümü söylemiş. O beni yıllar sonra buldu, 'Annem, özlemini duyduğum bu kokun bana yeter ' dedi. Ama geçen ağustosta, son görüşmemizde 'Artık gelmeyeceğim. Şehit olacağım. Sakın ağlama' demişti" derken gözyaşlarına boğuldu.
Saraç'ın, geçen ağustos ayında izne geldiğinde ailesine ve arkadaşlarına da "Ben şehit olacağım. Artık dönmeyeceğim. Evimde ağlama sesi duymak istemiyorum. Kimse benim için ağlamasın" dediği öğrenildi. Ağlamamak için direnen ailesi, 21 yaşındaki gencin bu son isteğini yerine getirmeye çalışıyor.