Şehit pilot 2 yaşında babasını kaybetti, şimdi kendi çocuğu da 2 yaşında

Şehit pilot 2 yaşında babasını kaybetti, şimdi kendi çocuğu da 2 yaşında
Şehit pilot 2 yaşında babasını kaybetti, şimdi kendi çocuğu da 2 yaşında
Malatya'da düşen iki savaş uçağında şehit olan pilotlardan Üsteğmen Zeynel Özbahçeci'nin babasını 2 yaşındayken kaybettiği, şimdi de kendi çocuğunun iki yaşında olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL-Malatya’nın Akçadağ ilçesinde dağlık alana düşen iki savaş uçağında şehit olan 4 pilottan 29 yaşındaki Üsteğmen Zeynel Özbahçeci’nin acı haberi memleketi Konya’nın Ereğli ilçesine ulaştı. Şehit Özbahçeci'nin babasını kaybettiğinde 2 yaşında olduğu, şimdi de oğlunun 2 yaşında olduğu ortaya çıktı. Şehit haberinin ulaşmasının ardından yakınları 6 gün önce vefat eden babaannesi Hüsnüşah Özbahçeci’nin evinde taziyeleri kabul etmeye başladı. Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Adem Tol şehidin evine gelerek yakınlarına taziyelerini iletti.

Malatya'da 2 keşif uçağı düştü: 4 şehit

BABAANNESİ 6 GÜN ÖNCE VEFAT ETMİŞ

Şehit Pilot Zeynel Özbahçeci’nin babası Necdet Özbahçeci’nin, kendisi 2 yaşındayken vefat ettiği, annesinin de Ereğli’den ayrıldığı ve Manisa’da yaşadığı öğrenildi. Şehidin Ereğli’de bulunan babaannesi Hüsnüşah Özbahçeci’nin ise 6 gün önce hayatını kaybettiği, şehit pilotun Ereğli’ye gelerek babaannesinin cenazesine katıldığı belirtildi.

“ŞİMDİ ÇOCUĞU 2 YAŞINDA”

Vefat eden babaannesinin evinde taziyeleri kabul eden şehidin halasının eşi Duran Fidancı şehidin babaannesinin vefatı dolayısıyla geldiği Ereğli’den 2 gün önce ayrıldığını söyledi. Fidancı, “Cumartesi günü Malatya’ya yolcu ettik. Benden üç, dört kere helallik istedi. Babası öldüğünde kendisi 2 yaşındaydı, şimdi kendisi öldü çocuğu 2 yaşında” dedi.

Şehidin halası Fatma Fidancı ise, yeğeninin fotoğrafını protokol mensuplarına göstererek, “İşte benim yavrum bu” şeklinde konuştu. Matematik öğretmeni olan Meltem Özbahçeci ile evli olan şehit pilotun 2 yaşında Zeynep İnci adında bir kız çocuğu olduğu belirtildi.

TÖREN DÜZENLENİYOR

Şehit olan 4 pilot için görev yerleri Malatya 7.Ana Jet Üs Komutanlığı’nda askeri uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kuvvet Komutanları, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile çok sayıda askeri erkan ve şehit yakınları katıldı.

Atilla ATMACA/EREĞLİ/DHA)