Şehit Pilot Atalay, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Pilot Atalay, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Pilot Atalay, son yolculuğuna uğurlandı
Malatya'nın Akçadağ ilçesinde iki askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Yasin Atalay'ın cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi. Selimiye Camisi'ndeki cenaze namazına, hasta babasını ziyarete gittiği Kayseri'den dönen 11. Cumhurbaşkanı Gül de katıldı.

RADİKAL - Malatya'nın Akçadağ ilçesinde iki askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Yasin Atalay'ın cenazesi Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Üsküdar Selimiye Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazına, şehit Yasin Atalay'ın babası Nihat Atalay, eşi Neslihan Atalay, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Vali Vekili Fethi Yorulmaz, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, askeri erkan ile şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Namaz öncesinde baba Nihat Atalay taziyeleri kabul etti. Metanetini korumaya çalışan baba Atalay, gazetecilerin sorusu üzerine, oğlu Yasin Atalay için "Çok güzel bir çocuktu" ifadesini kullandı.

Yasin Atalay'ın eşi Neslihan Atalay'ın ise güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Neslihan Atalay, cenaze namazı öncesinde bir süre eşinin tabutuna sarılarak ağladı.

Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı adına çelenkler gönderildi.

Cenaze namazı öncesinde iki pilot, tabutun başında bir süre nöbet tuttu.

Kılınan namazın ardından Yasin Atalay'ın cenazesi omuzlarda top aracına taşındı. Bu sırada eşinin tabutuna sarılan Neslihan Atalay, tabutu öptü ve asker selamı verdi.

Şehit Yasin Atalay'ın cenazesi, götürüldüğü Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.
AA