Şehit pilotlar gözyaşlarıyla

Antalya'da Kumluca açıklarında cumartesi akşamı düşen helikopterin yeri önceki gün denizaltı arama robotuyla bulunurken, dört personelden ikisi hâlâ kayıp.

ANTALYA/İZMİR - Antalya'da Kumluca açıklarında cumartesi akşamı düşen helikopterin yeri önceki gün denizaltı arama robotuyla bulunurken, dört personelden ikisi hâlâ kayıp. Şehit astsubaylar Aydın Canpolat ve Mevlüt Pekdemir için dün İzmir'de tören yapıldı.
Enkaz ve kayıp iki pilot kazadan hemen sonra başlatılan aramalarda bulunamayınca, deniz yüzeyi taramasına önceki sabah son verildi ve dibe yönelindi. Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nden getirtilen sualtı arama robotuyla 80-90 metre derinlikteki bölgede yapılan aramalar da sonuç vermeyince, çalışmalar Hacivat Burnu'ndaki derin sulara kaydırıldı. Robot, helikopteri 120 metre derinlikte buldu. Deniz pilot kıdemli yüzbaşı Süleyman Satır ile deniz pilot kıdemli üsteğmen Bülent Sarıkaya'nın cesetleri ise hâlâ aranıyor.
Kazada şehit olan radar kıdemli astsubay çavuş 23 yaşındaki Aydın Canpolat ve radar kıdemli astsubay çavuş 26 yaşındaki Mevlüt Pekdemir için ise dün saat 10.30'da görev yerleri olan İzmir'deki Sahil Güvenlik Hava Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Sahil Güvenlik Hava Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Nezihi Denizalp törende, kayıp pilotların sağ salim bulunmasının en büyük dilekleri olduğunu söyledi.
Tabutlar, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 'Casa' tipi iki uçağa yerleştirildi. Tören sırasında gözyaşlarına boğulan şehit ailelerini askerler teselli etti. Canpolat'ın cenazesi Ankara, Pekdemir'in cenazesi ise Konya'ya götürüldü.


    http://www.radikal.com.tr/7537497537490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.