Şehit pilotlara çocuklarından veda

Şehit pilotlara çocuklarından veda
Şehit pilotlara çocuklarından veda

Üsteğmen Şimşek?in ikizlerinden Belinay, sık sık babasının fotoğrafını okşarken, Üsteğmen Koçyiğit?in oğlu Tuna da babasının ardından saygı yürüyüşü yaptı. Fotoğraf: ORHAN CANBULATEL / AA

KIRŞEHİR /?İZMİR - Askeri helikopterin Kayseri’de düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Faik Şimşek Kırşehir’de, Pilot Üsteğmen Volkan Koçyiğit İzmir’de uğurlandı.
Şehit Üsteğmen Faik Şimşek için Kırşehir Cacabey Camii’nde yapılan törene bir yaşındaki ikiz bebekleri Belinay ve Berkay da getirildi.. Berkay kucakta uyurken, Belinay’ın tabutun önündeki babasının fotoğrafına sık sık dokunması, görenlerin yüreklerini burktu. Faik Şimşek, Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde toprağa verildi.
Kara Pilot Üsteğmen Volkan Koçyiğit de memleketi İzmir’de gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin bir buçuk yaşındaki oğlu Tuna, cenaze namazının öncesinde caminin avlusunda topladığı çiçeklerden yaptığı buketi annesi Seyran Koçyiğit’e verdi, namazın sonunda ise şehit babasına saygı yürüyüşüne katıldı. Zaman zaman annesinin kucağından inip top arabasının arkasından yürüyen minik Tuna, şehit babasının cenaze arabasına bindirilen tabutuna son kez el sallayarak veda etti. Bu sırada, Tuna Koçyiğit, “Babam bayrağın altında melek oldu” dedi. Koçyiğit, Kadifekale Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlandı. (dha)