Şehit pilotun babası: Göklerde kendimi hür hissediyorum baba diyordu

Şehit pilotun babası: Göklerde kendimi hür hissediyorum baba diyordu
Şehit pilotun babası: Göklerde kendimi hür hissediyorum baba diyordu
Osmaniye'deki Amanos Dağları bölgesinde F-16 savaş uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilot üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un babası emekli öğretmen Yunus Gümüşsoy, oğlunu uçurup, sevdasına gönderdiğini söyledi. Gümüşsoy, "Oğlum, 'göklerde kendimi hür hissediyorum baba' diyordu" dedi.

AKSARAY - Oğullarının şehit düştüğünü Mersin'deki yazlıklarında öğrenen ikisi de emekli öğretmen olan anne Zübeyde Gümüşsoy ve baba Yunus Gümüşsoy, bu sabaha karşı memleketleri Aksaray'daki evlerine geldi. Akrabalarının taziyelerini kabul eden 2'si kız 3 çocuk babası Yunus Gümüşsoy, oğlunu sevdasına uçurduğunu belirtti. Oğlunu en son 2 hafta İncirlik'deki nöbetinde gördüğünü ifade eden Gümüşsoy, "Kendimi göklerde hür hissediyorum baba' diyordu. 'Oğlum sıkıyor muyum seni?' dedim. 'Yok baba' derdi. En son 2 hafta önce İncirlik nöbetinde görüşmüştük. Oğlumu vatana kurban verdim. Vatan sağ olsun" diye konuştu.

'GURUR DUYUYORUM'

Anne Zübeyde Gümüşsoy ise evladını yetiştirip vatana yolladığını anlatırken, şöyle devam etti:

"Şehit olarak geliyor, acımı içime basacağım artık. En son telefonla görüştük. Çok şaka yapardı benim ile ilgili. Sürekli neşelendirirdi. Saygılıydı ve her zaman için gurur duydum oğlum. Tertemiz yetiştirdim. Vatana yolladım. Şimdi şehit olduğu için gurur duyuyorum."

HAYALİ 'SOLOTÜRK' PİLOTU OLMAKTI

Şehidin Gümüşsoy'un, gövdesinde altın rengi ay-yıldız bulunan 'SoloTürk' uçağı önünde çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan şehidin silah arkadaşları, Hamza Gümüşsoy'un en büyük hayalinin 'SoloTürk' pilotu olduğunu belirtti. Gümüşsoy'un 2008'de Hava Harp Okulu'ndan mezun ve bekar olduğu belirtildi. Cenazenin bugün memleketi Aksaray'da toprağa verilmesi bekleniyor.(DHA/Hasan Bölükbaş)