Şehit polis Aydın'ın babası da özel harekatçı

Şehit polis Aydın'ın babası da özel harekatçı
Şehit polis Aydın'ın babası da özel harekatçı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar tarafından şehit edilen 4 polisten biri de Ankara'nın Güdül İlçesi nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki polis memuru Şahin Polat Aydın'ın acı haberi ailesini yasa boğdu. Babası Süleyman Aydın gibi özel harekat polisi olan şehit Aydın, memleketi Güdül'ün Akbaş Köyü'nde toprağa verilecek.

Silopi'nin Başak Mahallesi'nde zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK 'lılar tarafından yola tuzaklanan mayının patlatılması sonucu üç arkadaşıyla birlikte şehit olan 22 yaşındaki Şahin Polat Aydın 'ın bir yıldır özel harekat polisi olarak görev yaptığı belirtildi. Şehit polisin babası Süleyman Aydın'ın da 25 yıldır Özel Harekat polisi olduğu ve Şırnak'ta görev yaptığı öğrenildi. Şehit polis Aydın'ın annesi Hülya Aydın'ın ise Güdül'ün Akbaş Köyü'nde oturduğu öğrenildi. Anne Aydın'ın biri kız 3 çocuğu bulunduğu, şehit polisin ise ailenin en küçüğü olduğu öğrenildi. Oğlunun ölüm haberi üzerine yıkılan anne Aydın gözyaşlarına boğulurken, yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehit polisin cenazesinin, polis babasıyla birlikte Ankara 'ya getirileceği ve doğum yeri Güdül'ün Akbaş köyünde yarın öğlen namazına müteakip toprağa verileceği belirtildi.


Kemal ÇELEN/ ANKARA-DHA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Ankara

  ,

  Aydın

  ,

  şehit

  ,

  Kız