Şehit polis, fizik öğretmeniymiş...

Şehit polis, fizik öğretmeniymiş...
Şehit polis, fizik öğretmeniymiş...
Sultanahmet'te Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Kenan Kumaş atanamayan binlerce öğretmenden biriymiş...

RADİKAL - İstanbul Sultanahmet’te Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesine gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Kenan Kumaş’ın Trabzon’daki baba evinde büyük acı yaşandı. Acı haberle gözyaşlarına boğulan şehidin akrabaları, üniversite mezunu olan Kumaş’ın öğretmen olarak atanamadığı için polislik mesleğini seçtiğini söylediler. Şehit polis atanamayan binlerce öğretmenden biriymiş...

Saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru 29 yaşındaki Kenan Kumaş’ın Trabzon’daki ailesi yasa boğuldu. Genç polisinin Bahçecik Mahallesi’ndeki baba evine Türk bayrakları asıldı, acı haberi alan yakınları ve komşuları şehit evine gelerek taziyede bulundu. Trabzon Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan şehidin babası Ahmet Kumaş da acı haberi alınca İstanbul’a gitti. 

Tonya İlçesi nüfusuna kayıtlı polis memuru Kenan Kumaş’ın 2 ay önce kızı Elif Yaren dünyaya geldi. İstanbul’da görev yapan ancak memleketini çok seven genç polisin çocuğunun doğum yerinin Trabzon olmasını istediği için eşi Gülcan Kumaş’ı doğum öncesi Trabzon’a gönderdiği ve kızının burada dünyaya geldiği öğrenildi.

ÖĞRETMEN OLARAK ATANAMAYINCA POLİS OLDU

Acı haberle gözyaşlarına boğulan şehidin akrabaları, üniversite mezunu olan Kumaş’ın öğretmen olarak atanamadığı için polislik mesleğini seçtiğini söylediler.

Şehit polisin akrabası Şenol İnci, "Bebeğin nüfusunda Trabzon yazması için eşinin buraya gönderdi. Üniversite mezunu ve Fizik öğretmeniydi. Ama ataması yapılmadığı için polisliği tercih etti. 5 yıldır İstanbul’da polis olarak görev yapıyordu. Acımız çok büyük. Milletimizin başı sağ olsun. İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı’ndan rahatsız olanlara da yazıklar olsun. Yazıklar olsun onlara ki rahat bir nefes alıyorlar. Terörün memleketi olmaz, terör sadece lanetlenir" dedi. ( Fatih TURAN/TRABZON/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/126665012666504

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haberin değeri - bayramalin

  Günlerdir berkin berkin diye kaşıdığınız duygular semeresini verdi, şimdi verdiğiniz haberle günah çıkartıyorsunuz. Siyasi ve ideolojik muhalefetinizi çocuk istismarı üzerinden yapmanızın sonucudur bu. Tüm medya içinde bunu en çok kullanan da Radikaldir.

  - momentum

  Allah rahmet eylesin, polis memurlarının büyük bölümü artık üniversiteli, kimi öğretmen, kimi başka bir daldan. Her ne ise, şehit olmak bu mesleğin bir parçasıdır, bu işe aittir, bu mesleğe girenler bunu bilerek girerler. Bu ne ilk ne de son, değişmeyen tek şey ise Türkiye'de DHKP/C saldırıları ile düzenin değişmeyeceği gerçeği. Şu istikrarsız memlekette hem toplumsal değerler hem de devlet geleneği olarak bin yıllık güçlü bir altyapı var. Orta halli bir Avrupa ülkesinin bölünüp parçalanacağı şiddette fitnelere direniyor ve uzun vadede üstesinden de geliyor bunların. Sol terör artık kanlı bir mastürbasyona döndü. Gerçek bu.

  vatan evlatları ve bakan evlatları.. - user934512

  atanamayan öğretmenlerden sadece biri.. ailesine Allah sabır versin.. 29 yaşındaymış daha.. yani Bilal den, bakan çocuklardan 1-2 yaş küçük... aynı ülkede yaşıyoruz ama nedense hep vatan evlatları şehit oluyor.. bakan evlatları ise birilerinin önüne yatıyor.. parayı götürüyor.. olsun çalıyor ama çalışıyorlar değil mi ey halkım!

  Yazık - Dedemkorkut

  Merhum atanıp öğretmen olsaydı yerinde bir başka görevli (polis) olmayacak mıydı? Bu nasıl bir mantıktır? Buna acı istismarcılığı denir. Yazık.