Şehit polis gözyaşlarıyla uğurlandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne kıyafet diken terziye el bombasıyla yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Hüseyin Özdemir memleketi Manisa'da toprağa verildi.

DİYARBAKIR/MANİSA - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne kıyafet diken terziye el bombasıyla yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Hüseyin Özdemir memleketi Manisa'da toprağa verildi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu 'bombayı attan teröristlerin polisin dün sabaha karşı düzenlediği operasyonla ele geçirildiğini' açıkladı.
Sur Beldesi Savaş Mahallesi Yenikapı sokakta önceki gün meydana gelen olayda, terziye atılan el bombasının patlaması sonucu içerdeki polislerden Özdemir şehit olmuş, ikisi polis beş kişi yaralanmıştı.
Şehit polis memuru Hüseyin Özdemir'in cenazesi, dün uçakla İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na, oradan da ambulansla Manisa'ya getirildi. İlk tören, Manisa Emniyet Müdürlüğü önünde yapıldı. Cenaze daha sonra kortej eşliğinde Hatuniye Camii'ne getirildi. Yaklaşık 2 bin kişi alkışlar eşliğinde 'Genelkurmay bizi askere al', 'Dişe diş kana kan intikam', 'Burası Türkiye ya sev ya terk et' sloganları attı. Özdemir, Manisa Polis Şehitliği'ne defnedildi.
Panzerin ezdiği Arık da defnedildi
Saldırıdan sonra olay yerine sevkedilen bir panzerin ölümüne sebep olduğu Emine Arık da Diyarbakır'da defnedildi. Turgut Özal Bulvarı'nda hızla giden bir panzer 65 yaşındaki Arık'a çarpmış, 15 metre kadar sürüklenen Arık, parçalanarak ölmüştü. (Radikal, dha)