Şehit polis müdürü törenle memleketine uğurlandı

Şehit polis müdürü törenle memleketine uğurlandı
Şehit polis müdürü törenle memleketine uğurlandı
Sultanbeyli'deki bombalı araçla düzenlenen saldırının ardından inceleme yaparken açılan ateş sonucu şehit İstanbul Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle toprağa verilmek üzere memleketi Konya'ya uğurlandı. Törene 11. Cumhurbaşkanı Gül ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

RADİKAL-Sultanbeyli’de polis karakoluna bombalı araçla düzenlenen saldırının ardından olay yerinde çalışmalarını yürüten polislere yapılan silahlı saldırıda şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken’in cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Burada düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,ile şehit polisin yakınları ve meslektaşları katıldı. Şehit Beyazıt Çeken'in tabutunun başına gelen yakınları gözyaşlarına tutamadı. Şehit yakınlarının ayakta durmakta güçlük çekti. Törenin ardından Şehit Polis Müdürü Beyazıt Çeken'in naaşı toprağa verilmek üzere memleketi Konya'ya gönderildi. 


"POLİSLERİMİZ CANLARI PAHASINA MÜCADELEYE DEVAM EDECEK"

Törende konuşma yapan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, şunları söyledi:Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik bu tür hain saldırılar polis teşkilatımızın gözünü korkutamayacaktır. Polislerimiz yarın da canları pahasına mücadelesine devam edecektir. Bu hainler semalarımızdan al bayrağın ineceğini düşünüyorlarsa bilsinler ki ulaşmak istedikleri emellerine ulaşamayacaklardır.Şehidimizin değerli ailesi, beyazıt kardeşimin kıymetli eşi ve çocukları başımız sağ olsun. hepimizin ciğerinin yandığını biliyorum. Bu acıyı anlatabilecek, azaltabilecek kelimelerin olmadığının da farkındayım. Şehitlik hakka yürümenin en güzel şeklidir. Onların canlarını verdikleri, birlik beraberlik duyguları bizi hiçbir zaman birbirimizden ayıramayacaktır. Kahraman şehidimizin ruhu şad olsun."

"BİR O KADAR DAHA ŞEHİT VERİRİZ"

Törende konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin ise şöyle konuştu: "Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve kahraman polislerimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Bir süredir ülkemizde terör örgütlerinin hain saldırılarına şahit oluyoruz. Bu saldırılarda onlarca vatandaşımızı kaybettik, askerimizi şehit verdik. Ülkemizin varlığı birliği ve dirliği üzerine hesap yapanların, maşa olarak kullandıkları terör örgütlerinin, güvenlik kuvvetlerimize haince ve kalleşçe saldırıda bulundukları günleri yaşıyoruz.

 

Teröristin taşıdığı hiçbir değer yargısı yoktur. Hiçbir amacı ve iddiası da yoktur. Hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklarını ifade etmek isterim. Mutlaka ama mutlaka hainlerin sonu hüsran olacaktır. Yeryüzündeki hiçbir güç devletimizin bekasına, milletimizin istikbale yürüyüşüne engel olamayacak.Dün gece Fatih Polis Merkezi’ne yapılan menfur saldırıyla ilgili olarak sadece ve sadece görevini yapmak üzere olay yerine giden Beyazıt Çeken, sabah saatlerinde hain ve kalleşçe bir saldırıyla şehit edildi. Biz bu toprakları vatan yapmak için millet olarak binlerce şehit verdik, vatanımızı savunmak için de bir o kadar daha şehit veririz. Sevgili kardeşim, kahraman şehidim, aile fertlerini önce teşkilatımıza sonra devlete emanet edip gidiyorsun. Asla boyunları bükük kalmayacak. Aziz hatıranı gururla yaşatıp, gururla yaşayacaklar. Sana söz veriyor, yemin ediyoruz. Gözün arkada kalmasın. Bu hain saldırı gerçekleştirenler en kısa zamanda hukuk önünde hesap vereceklerdir"