Şehit polis Tansu Aydın'ın eşinden Tayvanca ağıt

Şehit polis Tansu Aydın'ın eşinden Tayvanca ağıt
Şehit polis Tansu Aydın'ın eşinden Tayvanca ağıt
Diyarbakır'daki silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Tansu Aydın'ın cenaze töreninde Tayvanlı eşi, Budist inancına göre dua etti, Tayvanca ağıt yaktı. Vu Yhuy Tuanvi'yi kadın polisler güçlükle sakinleştirdi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi'ndeki saldırıda şehit olan polis memuru Tansu Aydın 'ın cenazesi düzenlenen törenle memleketi Zonguldak'a uğurlandı. Törende ağıt yakan şehit polisin Tayvanlı eşi Vu Yhuy Tuanvi Aydın, Budist inancına göre eşi için yere kapanarak dua etti, Tayvanca ağıtlar yaktı. Tabut ambulansa bindirilirken arkasından giden Vu Yhuy Tuanvi'yi kadın polisler güçlükle sakinleştirdi.

Törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, askeri ve sivil erkan ile şehidin ailesi katıldı.

Törende konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, saldırıdan sonra düzenlenen operasyonda 17 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Vali Aksoy," Özellikle trafik hizmetleri gibi tutanak tutma amaçlı görev başında olan bu arkadaşlarımıza yapılmış alçakça bir saldırıdır" dedi. (Ramazan Yavuz/Serdar Sunar/DHA)