Şehit polise hüzünlü veda

Şehit polise hüzünlü veda
Şehit polise hüzünlü veda

Alkollü sürücünün çarparak öldürdüğü Kemal Demir için İstanbul Emniyet Müdürlüğü?nde tören düzenlendi. FOTOĞRAF: MURAT PAKSOY / AA

İSTANBUL - Bakırköy’de önceki gün 2.08 promil alkollü sürücü İbrahim Ilıca’nın çarparak şehit ettiği polis memuru Kemal Demir törenle toprağa verildi. Demir’in üç yaşındaki oğlu Ceyhun, babasını kendisine aldığı Yunus polisi üniformasıyla uğurladı.
Sahil Yolu’nda aşırı hızla giden alkollü sürücü Ilıca’nın uygulama sırasında çarparak ölümüne neden olduğu trafik polisi 34 yaşındaki Demir için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Vali Güler’in yanı sıra 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Kemal Demir’in ailesi, yakınları ve meslektaşları katıldı.  Vali Güler, “Bu olay kesinlikle taksir değildir, bilinçli taksir de değildir, bir kasta dayanmaktadır. Bu bir cinayettir, ortadaki tablo ibret vericidir. Biz bağımsız Türk yargısının bu olayın ve benzer olayları mutlaka olası kasıt şeklinde değerlendireceğini ve bu şekilde daha etkin bir yaptırım uygulanabileceğini ifade ediyoruz” dedi. Güler, 2008’de 25 bin, bu yıl içinde de 18 bin kişi hakkında alkollü araç kullanmaktan işlem yapıldığını dile getirirken, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da “Kemal’ler ölmesin,hiç kimse trafik kazalarında ölmesin, diye trafik teşkilatı olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu. Demir’in naaşı Giresun’un Tirebolu ilçesine gönderildi. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş