Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz

Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz
Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz
Bir gazeteci tarafından kayda geçirilen son konuşmasını, 18 Mart günü İstanbul Adliyesi'nin 6. katındaki odasında DHA muhabiriyle sohbet ederken söyleyen şehit savcı Mehmet Selim Kiraz, "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" demişti.

İSTANBUL  - Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’nda iki saldırgan tarafından odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın haberciler tarafından kayda geçirilen son sözleri "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" oldu.

Kiraz bu sözleri 18 Mart tarihinde İstanbul Adalet Sarayı’nın 6. kat 323 No’lu odasında DHA muhabirini sohbet amaçlı kabulü sırasında söylemişti.

'BİZ DE FAİLLERİN BULUNMASINI İSTİYORUZ'

Savcı Kiraz, Berkin Elvan’ın ölümü soruşturmasına ilişkin, "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Savcı Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasının yanı sıra, Gezi Parkı olaylarında yaralananlara ilişkin soruşturma dosyasına da bakıyordu.

(Serpil KIRKESER / DHA)