Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz

Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz
Şehit savcının kayda geçen son sözleri: Devlet suçluyu koruyamaz
Bir gazeteci tarafından kayda geçirilen son konuşmasını, 18 Mart günü İstanbul Adliyesi'nin 6. katındaki odasında DHA muhabiriyle sohbet ederken söyleyen şehit savcı Mehmet Selim Kiraz, "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" demişti.

İSTANBUL  - Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’nda iki saldırgan tarafından odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın haberciler tarafından kayda geçirilen son sözleri "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" oldu.

Kiraz bu sözleri 18 Mart tarihinde İstanbul Adalet Sarayı’nın 6. kat 323 No’lu odasında DHA muhabirini sohbet amaçlı kabulü sırasında söylemişti.

'BİZ DE FAİLLERİN BULUNMASINI İSTİYORUZ'

Savcı Kiraz, Berkin Elvan’ın ölümü soruşturmasına ilişkin, "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Savcı Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasının yanı sıra, Gezi Parkı olaylarında yaralananlara ilişkin soruşturma dosyasına da bakıyordu.

(Serpil KIRKESER / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/132650413265042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  derin devlet iş başında - A.D

  artık erdoğan derin devletle anlaştı.bunda şaşılacak bir şey yok kaddafi,esat ve diğerleri ile olan ilişkilerine bakıp erdoğan ı anlamak mümkün.yıllar önçe gladyo(ordu ve emniyet) devlet içindeki güç savaaşlarından dolayı dev solu kurdurtup pek çok üst düzey çinayet işlettirdiğ söylenir olmuştu.dhkp-c yide yine iş başı yaptıran bunlar.darbeçiler 4000 yıl ceza almışlardı peki neolduda hepsi beraat etti.artık erdoğanla anlaştılar.bu rahmatli savçımızda dürüst bir insan devlette şaibeli işler istemiyor ve gezi çinayetlerini yapan polisleri gün ışığına çıkartmak istiyor.ama devlet sağ ele geçirebileçekken(aslıda öylami?) ölü ele geçiyor hepsi.o savcının hayatı için pazarlık dahi yapmıyor.

  örgütün kendini bitirişi - gundi ghandi

  Bu olaydan sonra berkin elvan'ı kimse ağzına alamayacak. Çünkü herkes Berkin'in karşısına masum savcıyı koyacak ve o teröristleri Berkin ile özdeşleştirecek. DHKP-C açıkça Akparti'yi kurtarmıştır. tayyip erdoğan'ı haklı çıkarmıştır. berkin'e terörist diyen Erdoğan şimdi haklı bulunuyordur.