Şehit uzman çavuş gözyaşlarıyla...

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek, memleketi Kırşehir'in Kaman ilçesinde toprağa verildi.

KIRŞEHİR - Tunceli'nin Mazgirt ilçesi kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek, memleketi Kırşehir'in Kaman ilçesinde toprağa verildi.
İki çocuk babası, 28 yaşındaki Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek için dün düzenlenen cenaze töreninde eşi Selda, annesi Aysel, babası Süleyman ve kardeşleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak ağıtlar yaktı, gözyaşı döktü. Cenazenin bulunduğu araca çıkan anne Aysel Şimşek, "Oğlum burada kal, bizi bırakıp gitme, evinde kal, ne olur kal" diye feryat ederek gözyaşlarına boğuldu. 25 yaşındaki Selda Şimşek, eşinin tabutunun başında ayakta durmaya çalıştı. Acılı eş Selda Şimşek, "Ben buradayım, ayaktayım. Hep güleceğim, ağlayıp da hainleri sevindirmeyeceğim" dedi. Selda Şimşek, bir süre sonra bayılarak yere yığıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Selda Şimşek, kontrol altına alındı. Cenaze yaklaşık beş bin kişinin katıldığı törenin ardından ilçe şehitliğinde toprağa verildi.
Bu arada, Siirt'in Şirvan ilçesinde askerleri taşıyan minübüsün devrilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Komando Er Emre Kısmet bugün Konya'nın Akşehir ilçesinde toprağa verilecek.