Şehit yakınından tepki: İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz

Şehit yakınından tepki: İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz
Şehit yakınından tepki: İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz
Mardin Dargeçit'te dünkü mayınlı saldırıda şehit olan Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cenazesi Adana'da toprağa verildi. Hatunoğlu'nun kayınbiraderi cenaze sırasında, "İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz. Paranız mı yok sizin? Her şeye paranız var" dedi.

ADANA Mardin'in Dargeçit ilçesinde bir okulda çıkan yangına müdahale etmeye giden itfaiye araçlarına eşlik eden özel harekat polislerine düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan 4 polis memurundan Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cenazesi defnedilirken, bir yakını tepki göstererek, “İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz. Paranız mı yok sizin? Her şeye paranız var” dedi.

Mardin'de şehit olan polis Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cenazesi, Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nden alınarak, Sarıçam İlçesi Esentepe Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi.

Ailesi, Türk bayrağına sarılı şehit cenaze üzerinde gözyaşı döktü. Güçlükle ayakta duran eşi Semra Hatunoğlu, 2 yaşındaki kızı Sebiha'yı kucağına alarak, “Baban gelecek” diye feryat etti.

ŞEHİDİN KAYINBİRADERİNDEN TEPKİ

Şehidin kayınbiraderi ise “İnsanları tenekelerle göreve gönderiyorsunuz. Paranız mı yok sizin? Her şeye paranız var” dedi.

Bu esnada bir kişinin, “Şehidimiz var, kimse bağırmasın” dediği duyulunca, şehit yakını şöyle devam etti:

“Benim şehidim ölmeden önce bağırıyordu zaten. Kıçı kırık bir şortland ile koyuyorsunuz onu. Bu teneke araba ile göreve gidiyor. Sen saray yaptırıyorsun, 1 milyar dolara saray yaptırıyorsun, saray... Helikopterin yok mu arkadaşım senin. Nasıl bir şey anlamıyorum, kelle koltukta gidiyor bu arkadaş. Seçim güvenliği alacakmış bu, her metre karede seçim güvenliği alacakmış… Kiminle alacak, rahmetli oldu, kiminle alacak? Helikopterin yok mu? Teneke şortlandla göreve gönderiyorsunuz; hani biz büyük devletiz” diye tepki gösterdi.

Polisin sıkı güvenlik tedbirleri aldığı baba evindeki uğurlama merasimi sonrası şehidin cenazesi araçla tören için Buruk Mezarlığı'na götürüldü.

(CİHAN)

 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Adana

  ,

  şehit

  ,

  Araba

  ,

  güvenlik

  ,

  müdahale