Şehit yakınlarından PKK'lıların karşılanmasına tepki

Şehit yakınlarından PKK'lıların karşılanmasına  tepki
Şehit yakınlarından PKK'lıların karşılanmasına  tepki
Kandil ve Mahmur'dan gelen PKK'lıların bayram havasında karşılanmasına tepki gösteren Şehit yakınları ve gaziler, Edirnekapı Şehitliği'nden, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne kadar sloganlar ve pankartlarla yürüdüler.
Edirnekapı Şehitliği'nde açıklama yapmalarına izin verilmeyen şehit yakınları ve gaziler yolu tek yönlü olarak araç trafiğine kapatarak Büyükşehir Belediyesinin önüne kadar yürüdüler. Ellerinde pankartlar ve "Mecliste PKK istemiyoruz, Türkiye uyuma şehidine sahip çık. Şehit gazi burada vatandaş nerede " şeklinde sloganlarla yürüdüler. Çevredeki vatandaşlar alkışlar ve kornalarla eyleme destek verdiler. Yürüyüşün uzun olması ve havanın sıcak olmasından dolayı bazı gaziler ve şehit yakınları fenalaştı. 112 sağlık görevlilerinin müdahale etmek zorunda kaldı. Köksal Tosun isimli bir gazi ise açılımı protesto ettiğini belirterek devlet övünç madalyası beratını yere attı. Bu sırada beratın çerçevesi kırılarak paramparça oldu. 20 yaşında Şırnak'ta bacağını kaybeden Burak Göktürk "Bacağımın hesabını kim verecek" deyip protez bacağını çıkartıp salladı. Yürüyüş sırasında polis gruba müdahale etmeyerek çevresinde bulundu. Şehit yakınları 5 kilometrelik yürüyüşün ardından Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde toplandı.
Şehit yakınları PKK'lıların Türk bayrağını öpmeden ve "Pişman değiliz" diyerek en büyük hakareti yaptıklarını savundu. Beyhan Yorulmaz isimli şehit annesi, "Artık vatan sağolsun diyemiyoruz. Bizim kürtlerle bir sorunumuz yok. Biz onlarla yedik içtik oturduk. Sorunumuz dağdaki hainlerle. Benim 15 yıldır döktüğün gözyaşlarımın hesabını kim verecek. Bu gözyaşları Tayibi yakacak." dedi.
Ben de kürdüm diyen şehit annesi Hatice Kılcı "Yüreğimiz taş kesildi. 'Bize İmralı'dan emir geldi o yüzden indik pişman değiliz' diyorlar. Böyle dağdan inme olmaz. Önce Türk bayrağını öpsünler ondan sonra açılımdan söz etsinler" diye konuştu.
Belediye önünde protez bacağını çıkartıp sallayan Burak Göktürk isimli gazide "Ben 20 yaşımdan beri bu şekilde dolanıyorum. Nerede bu devlet? hani benim yanımdaydı. Ben bu vatan için bu bayrak için bu gün bu haldeyim. Ben neden bu haldeyim " dedi.
Şehit annesi Suzan Doğan görevli çevik kuvvet polisini sarılarak " Sen benim oğluma çok benziyorsun diyerek " fenalaştı. Polis memuru gözü yaşlı anneye sarıldı ellerinde tuttu ve bende senin oğlunum dedi. Fenalaşan anne güçlükle sakinleştirildi. Eylem olaysız bir şekilde son buldu.