Şehit yakınlarından Yücelen'e tepki

İçişleri Bakanı Yücelen, dün öldürülen iki polis için düzenlenen törende, şehit polis aileleri tarafından protesto edildi.

İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, şehit
polislerinin cenaze töreninde, şehit polis aileleri tarafından protesto edildi. Yücelen protestolar üzerine konuşmasını kısa kesmek zorunda kaldı.
Dün silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren şehit polisler Mustafa Koçak ile Köksal Bulut için İstanbul Emniyet Müdürlüğü bahçesinde resmi bir tören düzenlendi. Törene Yücelen, Emniyet Genel Müdürü Kemal Önal, İl Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Vali Erol Çakır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Ferzan Çitici, askeri erkan ile şehit polislerin aileleri ve meslektaşları katıldı. Saygı duruşu ile başlayan törende İstiklal Marşı okunmadı. Tören sırasında bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Yücelen, polisin üniter devlete ve ulusun birliğine musallat olan ayrılıkçı, bölücü terör örgütlerine karşı mücadelesini sürdüreceğini bildirdi. Yücelen, "Biz bu toprakları şehit kanı ile yoğurduk. Devlet ve millet
düşmanları tarafından yapılan bu tür saldırılar bizi, polisimizi yıldıramayacaktır. Dağda ve şehirde büyük darbe yiyen terörün bu ülkeden kökünü kazıyacağız" diye konuştu.
Yücelen'in konuşması sırasında acılı şehit yakınları, "Yalan konuşmayın, şerefsizler, gidin, konuşmayın, dinlemiyoruz" diye tepki gösterdi. Yücelen, tepkiler üzerine konuşmasını kısa keserek kürsüden indi.
Konuşmaların ardından şehit polisler için vaaz verildi. Resmi törenin sona ermesinin ardından Koçak'ın cenazesi Yozgat'ta, Bulut'un cenazesi ise Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilmek üzere götürüldü. Cenazeler götürülürken tekbir sesleri yükseldi. Şehit yakınlarından bazıları ise görüntü almak isteyen kameremanlara saldırdı.